Koduhooldustöötajaks koolitujatel algas praktikaperiood

Septembris alanud 9-kuulise koduhooldustöötajate koolitusprojekti raames on töötutele antud teadmisi ja oskusi tööturule naasmiseks ning tulevikus hooldustöötajana töötamiseks kodudes ja hoolekandeasutustes.

Septembris alanud 9-kuulise koduhooldustöötajate koolitusprojekti raames on nii vene kui eesti keelt kõnelevatele töötutele antud  teadmisi ja oskusi tööturule naasmiseks ning tulevikus hooldustöötajana töötamiseks kodudes ja hoolekandeasutustes- vahendas BNS. 

Tööturuameti teatel on projekt suunatud sajale eelneva erihariduseta tööta inimesele viies erinevas Eesti piirkonnas. 16. jaanuaril algasid neli kuud kestnud teoreetilise õppe kinnistamiseks praktikad piirkondade hoolekandeasutustes.

Teiste hulgas on koolitusel osalejate praktikabaasiks näiteks Tallinna Diakooniahaigla- TÜ kliinikumi hooldusravi osakond- Alatskivi Hoolde- ja Pikaravikeskuse Kallaste osakond- Kiviõli Tervisekeskus.

Tegu on kolmekuulise praktika esimese kuuenädalase etapiga- mille jooksul õppijad kinnistavad teoreetilisi teadmisi- saavad eakate inimestega suhtlemise kogemusi- õpivad tegema praktilist tööd ning saavad kogemusi meeskonnatööst.

Pärast praktika esimese osa läbimist hoolekandeasutustes jätkub partnerkoolides teoreetiline õppetöö ning 10. aprillil algab teine osa praktikast avahoolduses.

Sihtgrupi koolitusi viivad läbi Tallinna ning Tartu tervishoiu kõrgkool- Tallinna Pedagoogiline Seminar- Kohtla-Järve Meditsiinikool ja Valgamaa Kutseõppekeskus. Projekti rahastavad Euroopa Sotsiaalfond- sotsiaalministeerium ja tööturuamet.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.