Arstid peaksid öövalves võimalusel tukastama

Noortel öövalvetes töötavatel arstidel tuleks valve ajal lubada lühikesi uinakuid teha, et tööga paremini hakkama saada, kordab BBC ajakirjas Lancet avaldatud üleskutset.

Noortel öövalvetes töötavatel arstidel tuleks valve ajal lubada lühikesi uinakuid teha- et tööga paremini hakkama saada- kordab BBC ajakirjas Lancet avaldatud üleskutset.

Lanceti arvamusartiklile eelnes Royal College of Physicians soovitus- et uinakutega oleks kasulik end vahetustega töö ajal värskena hoida. Ka British Medical Association (BMA) on hiljuti võtnud sõna haiglajuhtide vastu- kes on töötajatele mõeldud voodi ja du?inurgaga puhkeruume sulgema hakanud. BMA teatel on puhkeruumide sulgemise taga haiglate soov vähendada kulutusi pärast Euroopa Liidu tööajapiirangute jõustumist.

Eelmise aasta seadusemuudatustega piirati Suurbritannia 42 000 nooremarsti tööaeg 58 tunniga nädalas- 2009. aastast antakse õigus töötada maksimaalselt 48 tundi.

Surrey ülikooli uneuurija Steven Emegbo ütles- et uuringute andmetel on lühikeste uinakutega võimalik teatud määral kaotatud uneaega tagasi võita- vaid 15-20 minutiga võib end tunda puhanuna.

Emegbo hoiatas siiski- et esimestel minutitel pärast ärkamist võib inimese suutlikkus olla alanenud. Ta tõi võrdluse joobes olekuga- arvates- et kui äsja ärganud arsti otsusest sõltub elu- võib see olla ohtlik.

Lancet on seisukohal- et arstid vajavad hädasti nõuandeid- kuidas valvetööga paremini toime tulla. Ajakiri nimetas Kuningliku Kolleegiumi soovitust teha öövalves võimalusel uinakuid mõistlikuks ja praktiliseks- sest paremini väljapuhanud arstist on rohkem kasu ka patsiendile.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.