Osapooled kinnistasid arstide koolitustellimuse

Sotsiaalminister Jaak Aab, Eesti Arstide Liidu president Andres Kork ja Tartu ülikooli arstiteaduskonna dekaan Toomas Asser kirjutasid 3. veebruaril alla konsensusdokumendi, kus on kirjas prognoos riiklikust tellimusest arstiteaduskonna üliõpilaste vastuvõtu osas aastateks 2006–2010.

Sotsiaalminister Jaak Aab- Eesti Arstide Liidu president Andres Kork ja Tartu ülikooli arstiteaduskonna dekaan Toomas Asser kirjutasid 3. veebruaril alla konsensusdokumendi- kus on kirjas prognoos riiklikust tellimusest arstiteaduskonna üliõpilaste vastuvõtu osas aastateks 2006-2010.

Sotsiaalministeeriumi teatel on taolise ühisdokumendi eesmärk kindlustada arstide riikliku koolitustellimuse stabiilsus- mis tagaks tervishoiuteenuste senisel tasemel hoidmise.

“Käesoleva aasta algul valmis sotsiaalministeeriumis tervishoiutöötajate prognoosi mudel. Mudelis võetakse personali vajaduse arvestamisel aluseks nii arstide vanust- migratsiooni koos kutsealalt lahkumisega kui ka osutatavate ja prognoositavate tervishoiuteenuste hulka-” öeldakse kõnealuses dokumendis. “Koolitustellimuse vajaduse määramisel on arvesse võetud ka Tartu ülikooli prognoose arstiteaduskonna lõpetajate kohta- millest tulenevalt aastatel 2006- 2009 astub residentuuri sama aasta lõpetajaid maksimaalselt 80- 90.”

Nimetatud arvud on osapoolte kinnitust mööda kooskõlas vastavate erialaliitude ja -ühingute hinnangutega erialaspetsialistide vajadusele lähiaastatel Eestis. “Esitatud arvud üliõpilaste vastuvõtuks riikliku koolitustellimuse raames suudavad asjaolude soodsal kokkulangemisel säilitada arstide arvu tasemel- mida käesoleval ajal võib pidada optimaalseks.”

Samas lisatakse- et Eesti elanikkonna vananemine- teaduse ja meditsiinitehnoloogia areng ning tervishoiutöötajate potentsiaalne migratsioon tekitavad siiski vajaduse üliõpilaste arvu jätkuvalt perioodiliselt korrigeerida.

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Katrin Pärgmäe ütles BNSile- et koolitustellimuste lepingud sõlmib küll haridus- ja teadusministeerium- kuid sotsiaalministeerium edastab neile selles osas oma ettepanekud.

Pärgmäe sõnutsi on samalaadseid lepinguid sõlmitud ka varem- kuid mitte nii pikaks ajaks.

<br /><strong>MU</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.