Tervishoiu sotsiaaltöötajad punuvad koostöövõrku

30. jaanuaril toimus Eesti Tervishoiu Sotsiaaltöötajate Assotsiatsiooni (ETSA) aastakoosolek Pärnu haiglas. Ühing koondab inimesi, kes on seotud tervishoiu sotsiaaltööga ning huvitatud selle arendamisest.

30. jaanuaril toimus Eesti Tervishoiu Sotsiaaltöötajate Assotsiatsiooni (ETSA) aastakoosolek Pärnu haiglas. Ühing koondab inimesi- kes on seotud tervishoiu sotsiaaltööga ning huvitatud selle arendamisest.

Kokkusaamise esimeses osas tegi ühingu juhatuse liige- Pärnu haigla psühhiaatriakliiniku sotsiaaltöötaja Kadri Eenraid ülevaate eelmisel aastal toimunust: kevadseminar Tallinna Vaimse Tervise Keskuses- traditsiooniks kujunenud suvepäevad Kiidjärvel- sügisseminar Tartu Vaimse Tervise Keskuses- juhatuse koosolekud.

Tänavu on plaanis korraldada seminare- kus tutvutakse sotsiaaltööga Viljandi haiglas ja MTÜ Caritas Eesti tegevusega ning seminar “10 aastat sotsiaaltööd SA TÜ Kliinikumis”- mille eestvedajaks on ETSA juhatuse liige- kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku sotsiaaltöötaja Maarika Tisler.

Väga oluline on 2006. aaasta sügisel toimuv III sügiskool. Aastakoosolekul planeeriti sügiskooli teemasid- arutleti selle toimumiskoha üle ning valiti peakorraldajaks ühingu liige Kristiina Salong- kes töötas aastatel 2000-2005 Tallinna lastehaigla sotsiaaltöötajana.

Sügiskoolide jätkusuutlikkus on oluline tervishoiu sotsiaaltöö seisukohalt- kuna mitmepäevase koolituse raames on võimalik kokku kutsuda valdkonna arendamisest huvitatud spetsialistid nii sotsiaal- kui meditsiinivallast ning tegeleda koostöö edendamise ja tegevussuundade ühtlustamisega. Ürituse täpsem info ilmub ajakirjas Sotsiaaltöö.

Osa võtma on oodatud ka meditsiinitöötajad- kuna efektiivsem koostöö erinevate spetsialistide vahel tagab kliendile kvaliteetsema teenuse.

Päeva teises pooles otsustas üldkogu oma ridadesse vastu võtta kolm uut liiget- nii et ühingu liikmete arv kasvas 44ni. Kokku töötab Eesti erinevates tervishoiuasutustes praegu ligikaudu 60 sotsiaaltöötajat.

Üldkogu võttis vastu ühingu kauaräägitud logo- milleks osutus “Abistav käsi” - autoriks ühingu liige Mari-Liis Öövel (Pärnu haigla sotsiaaltöötaja). Tema kavand pälvis kahe kolmandiku kohalolnute heakskiidu (lehes avaldamiseks pole logo veel päris trükivalmis).

Järgmiseks andis ühingu liige- Pärnu haigla sotsiaaltöötaja Evelin Orav ülevaate uurimistulemustest teemal “Tervishoiu sotsiaaltöötajate koostöövõrgustiku kujunemine Eestis”.

Uurimusest võib välja tuua asjaolu- et tõhus võrgustikutöö erinevate spetsialistide vahel nii meditsiiniasutuse siseselt kui ka väliselt aitab kokku hoida töötajate aega ja asutuste raha- tagab klientidele kiirema ja valutuma liikumise tervishoiusüsteemist sotsiaalhooldussüsteemi või tagasi kodusesse keskkonda ning tõstab spetsialistide töömotivatsiooni- kui nad tunnevad end väärtustatuna ja olulise isikuna meeskonnatöös.

Tänan Eesti Tervishoiu Sotsiaaltöötajate Assotsiatsiooni liikmeskonna nimel kõiki raviasutusi- kes on oma kollektiivi võtnud sotsiaaltöötajad! Samuti avaldame tänu ja loodame koostöö jätkumisele arstide ja õdedega ning teiste spetsialistidega meditsiinis- kellega igapäevaselt kõrvuti töötame. Ootame järjest tugevnevat üksteisemõistmist ja küünarnukitunnet- et tagada iga kliendi ümber spetsialistide toetav võrgustik.

<br /><strong>EVELIN ORAV<br /></strong>ETSA tegevliige- Pärnu haigla sotsiaaltöötaja

 

<br />  

<strong><u>Sotsiaaltöötaja:</u></strong>

* tegeleb ravil oleva inimese tervislikust seisundist või tegevusvõime piiratusest tulenevalt tekkinud või võimendunud sotsiaalsete probleemide lahendamisega;

* ravi ajal- ravi lõppemisel ja pärast haiglaravi hoiab kokku ravipersonali tööaega- vähendab patsiendi statsionaarse ravi kestust ning psühhosotsiaalsetest ja sotsiaalmajanduslikest teguritest tingitud retsidiive;

* tegeleb rehabilitatsiooniteenuse osutamise ja geriaatrilise hindamisega- mis on tervishoiuasutuste üks rahastamisallikaid.

Sotsiaaltöötaja on raviasutuses oluline ressurss.

<em>Allikas: Evelin Orav</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.