Viljandi haigla otsib uut juhti kirurgiakliinikule

SA Viljandi Haigla on välja kuulutanud avaliku konkursi kirurgiakliiniku ülemarsti leidmiseks. Senine ülemarst, Viljandi haiglas 15 aastat töötanud Peep Kortspärn esitas 27. jaanuaril lahkumisavalduse.

SA Viljandi Haigla on välja kuulutanud avaliku konkursi kirurgiakliiniku ülemarsti leidmiseks. Senine ülemarst- Viljandi haiglas 15 aastat töötanud Peep Kortspärn esitas 27. jaanuaril lahkumisavalduse- teatas haigla.

Peep Kortspärna sõnul on tema lahkumise põhjused sügavalt isiklikud ning ta ei soovi neid avalikult lähemalt kommenteerida- märgiti pressiteates.

“Mõistan ja austan Peebu otsust täielikult-” ütles SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Ülle Lumi pressiteate vahendusel. “On loomulik- et inimesed soovivad edasi liikuda. Peep on kirurgiakliiniku juhina töötatud ajal teinud sellest kliinikust ühe komplekssema struktuuriüksuse haiglas. Jääb vaid loota ja soovida- et mantlipärija oleks eelkäija vääriline-” lisas ta.

Ülle Lumi sõnul ei välista uue ülemarsti leidmiseks avaliku konkursi korraldamine sugugi seda- et uueks juhiks osutub keegi haigla tänastest töötajatest. “Kõigil soovijail on võimalus ülemarsti kohale kandideerida ning ootame aktiivset osavõttu ka haigla praeguste töötajate poolt-” ütles Lumi.

Peep Kortspärna viimane tööpäev Viljandi haiglas on 28. veebruaril. Vajadusel täidab kirurgiakliiniku ülemarsti kohuseid alates 1. märtsist kuni uue juhi lõpliku ametisse nimetamiseni tulenevalt ametijuhendist vanemarst Jaan Kõiv.

<br /><strong>MALLE TOOMISTE<br /></strong><a href="mailto:malle@mu.ee">malle@mu.ee</a><br />

 

**************************************

 

<strong><u>KOMMENTAAR: Sobiv põhjendus</u></strong>

Viljandi haigla kirurgiakliiniku ülemarst Peep Kortspärn on oma töökohavahetuse eel öelnud- et praegusest ametist lahkumisega ta ei protesti kellegi-millegi poolt ega vastu.<br /> See on tervishoiupoliitikutele ilmselt mugav mõte. Kedagi ju ei süüdistata. Ebamugavam oleks mõelda- et Eesti riigi tervishoiukorraldus (loe: haigekassa rahastamine) imeb vampiirina maakonnahaiglad headest arstidest tühjaks.<br /> Kui haigekassa Viljandi haiglalt kirurgiateenust suuremas mahus ei osta- kaotavad kirurgid kvalifikatsiooni ja lähevad Viljandist minema- kuulis möödunud aasta septembris Viljandi haigla kirurgide alakoormust ja võimalikku lisarahastamist arutanud esinduslik kogu. Ümarlaua taga istusid sotsiaalministeeriumi tervisepoliitika juht Alar Sepp- haigekassa juhatuse liige Arvi Vask ja haigekassa Tartu osakonna direktor Maivi Parv- riigikogu liige Helir-Valdor Seeder- Viljandi maavalitsuse ja linnavalitsuse esindajad.<br /> Haigla juht Ülle Lumi püüdis selgeks teha- et kui eriarstiabi maht Viljandi haiglas ei taastu vähemalt 2003. aasta tasemele- on paratamatu- et mingi aja pärast ootavad haiglat ees muutused.<br /> Linnarahva hulgas hakkas levima kuuldus- nagu sõidaksid Viljandi haigla kuuest kirurgist neli kohe-kohe Soome tööle.<br /> Tõsi- Viljandi kirurgidele tõi aasta lõpp raha ja tööd. Aga see ei andnud mingit garantiid tänavuseks aastaks.<br />  Arst teeb samasuguseid valikuid nagu kõik teised inimesed. Praegu on maakonnahaiglates soodne pinnas ühesuunaliseks valikuks.

<strong>MALLE TOOMISTE<br /></strong><a href="mailto:malle@mu.ee">malle@mu.ee</a>

 

<br /> *************************************

 

<strong><u>KOMMENTAAR: Suhtun eneseteostusse positiivselt</u></strong>

Isiklikult tunnen Peepu alates 1984. aastast- mil alustasime koos arstiõpinguid. Tahan esile tõsta tema lahedat huumorimeelt ja kindlaid kirurgikäsi.<br /> Mul on hea meel- et Viljandi haigla kirurgiakliiniku ülemarst Peep Kortspärn jääb Eestisse ja läheb Pärnu haiglasse. Samas jääb Viljandisse veel kuus noort kirurgi.<br /> Arvan- et Viljandi haigla toimekas juhatuse esimees Ülle Lumi leiab uue ja hakkaja kirurgi asemele. Inimesed ikka liiguvad ühest asutusest teise. Hea arsti liikumine Viljandi haiglast Pärnu haiglasse on kindlasti probleem Viljandi haiglale. Samas võiksime liikumisse suhtuda positiivselt. Nagu Peep ise ütles- on tal selleks isiklikud põhjused ja neid tuleb meil aktsepteerida.<br /> Peebu juurest tervishoiu üldiste arengute juurde minnes peame esiteks meeles pidama- et kõik arstid teevad oma elus pikemaid ja lühemaid karjääriplaane.<br /> Enamasti lähtuvad arstide otsused isiklikest vajadustest ja motivatsioonist. Näiteks Maslow’ vajaduste hierarhial põhinevat motivatsiooniteooriat abiks võttes teame- et vajaduste hierarhia tipus on eneseteostus ja lugupidamine.<br /> Enamik häid arste- sealhulgas ka dr Peep Kortspärn- on oma kolleegide ja patsientide hulgas lugupeetud ja kõrgelt hinnatud. Eneseteostus on see- mis kõiki meid tagant sunnib ja uusi karjääriplaane tegema paneb.<br /> Teiseks oluliseks tervishoidu ja arstide karjääriplaane kogu maailmas ning Eestis mõjutavaks teguriks on tervishoiusüsteemi areng suunas- kus peatselt suurem osa arstidest on töövõtjad.<br /> 1994. aastal töötasid üle kolmandiku arstidest arstide kollektiivis. Arvatakse- et arstide töö organisatsioon muutub käesoleval ajal evolutsiooniliselt. Suurenevad arstide töökollektiivid ja tervishoiuasutused muutuvad organisatsioonidena multidistsiplinaarseteks meditsiinitööstusteks.<br /> Kolmandaks tahan rõhutada tõika- et Euroopas liigutakse aeglaselt ja kindlalt edasi patsientide vaba liikumise suunas. Ka Eestis kaovad varem või hiljem vastavad piirangud- mis tähendab seda- et dr Peep Kortspärna patsiendid saavad ka edaspidi abi oma kuldsete kätega kirurgilt.

<strong>ALAR SEPP<br /></strong>sotsiaalministeeriumi tervishoiupoliitika juht

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.