Enamik Ameerika patsiente otsivad terviseteavet internetist

Kuigi Ameerika Ühendriikide patsiendid usaldavad oma arsti, otsivad nad kõigepealt infot haiguste kohta internetist, leiti suures üleriigilises uuringus.

Kuigi Ameerika Ühendriikide patsiendid usaldavad oma arsti- otsivad nad kõigepealt infot haiguste kohta internetist- leiti suures üleriigilises uuringus- mille tulemused avaldati ajakirjas Archives of Internal Medicine.

“Tänu interneti kasutuselevõtule- telemeditsiini rakendamisele ja terviseteabe laiemale kajastamisele meedias on see taustsüsteem- mille raames patsiendid hangivad terviseteavet- märgatavalt muutunud-” kirjutasid uuringu juht dr Bradford Hesse ja tema kaastöötajad uurimistöö kokkuvõttes- vahendas väljaanne Medical Marketing amp; Media.

Muutuste avastamiseks uuris Rahvuslikus Pahaloomuliste Kasvajate Instituudis (National Cancer Institute) töötav Hesse neid andmeid- mida koguti esimese rahvusliku uuringu (Health Information National Trends- HINTS) käigus. Uuring viidi läbi telefoni teel ja selles küsitleti 2002. aasta oktoobrist 2003. aasta aprillini 6369 täiskasvanut.

Uuringu tulemused näitasid- et 63 protsenti USA täiskasvanutest kasutas internetti ja neist 67-3 protsenti olid viimase 12 kuu jooksul vähemalt korra otsinud infot tervise kohta enda või kellegi teise jaoks. Vaatamata erinevate teabekanalite olemasolule olid aga patsientide jaoks arstid kõige usaldusväärsemaks infoallikaks - 62-4 protsenti täiskasvanutest ütlesid- et nad usaldavad väga oma arsti.

Kui vastanutelt uuriti- kust nad eelistaksid hankida teavet tervise ja haiguste kohta- soovis 49-5 protsenti neist saada sellist infot esmalt oma arsti käest. Kui aga küsiti- kust nad sellist teavet vajaduse korral tegelikult hankisid- siis 48-6 protsenti oli seda teinud kõigepealt ikkagi internetist ning ainult 10-9 protsenti oli seda küsinud esimensena oma arsti käest.

“Seetõttu on jätkuvalt vajalik pöörata tähelepanu sellele- et töö tasustamisel arvestaks seda aega- mille arstid veedavad koos patsientidega tõlgendades uuringute tulemusi ja neid muutusi- mis tulenevad ühiselt langetatud informeeritud otsustest- aga samuti seda aega- mis kulub patsientide suunamiseks usaldusväärsete infoallikate juurde ning nende haigete vajaduste rahuldamiseks- kes ei tule toime digitaalse info hankimise või interpreteerimisega-” andis dr Hesse nõu.

Hesse plaan on korrata HINTS uuringut iga kahe aasta tagant- kuna ta usub- et “see võib anda viiteid oluliste muutuste kohta tervist puudutavas infokeskkonnas”.

<br /> Tõlkinud<br /><strong>ANTS KASK</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.