Pärnu haigla saab täna aastaseks

Pärnu uue haigla kasutuselevõtust möödub aasta täpselt täna- 28.
veebruaril.

23. veebruaril- haigla igakuisel üldkoosolekul tähistasid Pärnu haigla töötajad Ristiku tänav 1 haiglahoone esimest sünnipäeva- mille puhuks oli tehtud mitmekilone haigla logoga tort- teatas haigla avalikkussuhete juht Jaana Kikas.

Töötava haigla kolimine kümnest hoonest kokku ühte hoonesse oli tõsine väljakutse kogu kollektiivile- vahendas Kikas pressiteates. Kolimine toimus vaevalt kuu aega pärast 9. jaanuari üleujutust kõigest kahe nädala jooksul- katkestamata seejuures erakorralise arstiabi osutamist kolimisperioodil.

“On ääretult hea meel tõdeda- et meie enda Pärnu töötajad said väljakutsega hakkama ja töö uues haiglahoones on plaanipäraselt käivitunud-” ütles haigla juhatuse esimees Urmas Sule. “Kui ikka üle 800 inimese ligi 90 inimese eestvedamisel midagi ühiselt ette võtab- siis see jõud on nii suur- et ületab kõik mõeldavad raskused. See on ilma igasuguse kahtluseta osutunud võimalikuks vaid tänu haigla iga töötaja isiklikule suurele panusele-” märkis haiglajuht.

Teadaolevalt pole Eestis varem ükski haigla tervikuna kolinud oma tegevust katkestamata.

Kogu kolimisperioodil 21.-27. veebruarini 2005 evakueeriti endistest haiglahoonetest kiirabibrigaadide poolt 43 raamitransporti vajavat raskes seisundis patsienti. Tavatranspordiga toodi üle 38 nn iseliikuvat haiget. Nii Sillutise kui ka Ravi tänava haiglahoonest koliti uutesse ruumidesse ühe päeva jooksul. Patsientide transport kulges probleemideta- kirjeldas Kikas aastataguseid sündmusi.

Endistest haiglahoonetest toodi kolimisfirma KLG kaasabil üle <em>ca</em> 2500 kolitavat ühikut- millest <em>ca</em> 1600 olid kastid- <em>ca</em> 300 kotid- <em>ca</em> 300 ühikut mööblit ning <em>ca</em> 400 ühikut meditsiiniseadmeid ja<br /> -tarvikuid.

Tänaseks on haigla hästi käivitunud ning pakub ööpäevaringset arsti- ja õendusabi kõigile pärnumaalastele ja teistele abivajajatele.

Teatavasti pikendas haigla nõukogu- mida juhib Res Publicasse kuuluv Pärnu linnapea Ahti Kõo- Pärnu haigla juhatuse kolme liikme - Urmas Sule- Veiko Vahula ja Karl Kuke - volitusi kolm korda- viimati 20. aprillini 2006. Juhatuse neljas liige Külvar Mand sõlmis viieaastase lepingu möödunud aasta juunis.

<br /><strong>MALLE TOOMISTE<br /></strong><a href="mailto:malle@mu.ee">malle@mu.ee</a>

 

<br />  

<strong><u>Pärnu uus haigla tegutseb:</u></strong>

(Ristiku tn 1 näitajad ajavahemikul 21.02.2005.-20.02.2006)

* ambulatoorseid vastuvõtte - 191 825;

* statsionaarselt ravitud haigeid - 13 750;

* voodipäevi - 97 670;

* opereerituid - 5034;

* opereerituid päevaravis - 1837;

* ilmavalgust on näinud 854 last.

<em>Allikas: Pärnu haigla</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.