Kohtla-Järve meditsiinikoolist saab Tallinna tervishoiu kõrgkooli osa

Valitsuse ühehäälse otsusega lõpetatakse uuest õppeaastast Kohtla-Järve meditsiinikooli kui eraldiseisva asutuse tegevus, kool muudetakse 1. septembrist Tallinna tervishoiu kõrgkooli struktuuriüksuseks.

Valitsuse ühehäälse otsusega lõpetatakse uuest õppeaastast Kohtla-Järve meditsiinikooli kui eraldiseisva asutuse tegevus- kool muudetakse 1. septembrist Tallinna tervishoiu kõrgkooli struktuuriüksuseks.

Valitsuse sellekohase korralduse eelnõu esitas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Selgituse järgi tuleneb ümberkorralduse vajadus sellest- et õe- ja ämmaemandaõpet tuleb läbi viia rakenduskõrgkoolis. Samuti sellest- et õppetöö efektiivsust tõsta ja ressursse tõhusamalt kasutada.

Meditsiinikooli direktori kt Erika Kruubi sõnul tähendab taoline otsus nii halba kui head. “Kohtla-Järve meditsiinikool kui iseseisev õppeasutus kaob- kuid elu on kiire ja muudatusi on palju ning nendega tuleb kaasas käia-” tunnistas ta ajalehele Põhjarannik. “Muudatusi on vaja ka siis- kui teame- et protsess ei toimu kõigi jaoks valutult.”

Uuest õppeaastast jätkavad praegu Kohtla-Järve meditsiinikoolis õppivad ning tänavu kevadel mittelõpetavad õpilased juba õppetööd Tallinna tervishoiu kõrgkooli struktuuriüksuses Kohtla-Järvel.

Kohtla-Järvel hakatakse aga sügisest koolitama rakenduskõrgharidusega õdesid. Põhjaranniku teatel alustavad tudengid aastase süvendatud eesti keele õppega- sest vene keeles atesteeritud õendusalased õppekavad Eestis puuduvad. Kuna õeõpe on eesti keeles- loodab Kruup- et tulevikus saavad ka eestlased Kohtla-Järvel õendust õppida. “Kindlasti ei juhtu see aga esimesel aastal. Selleks peame kindlustama vajaliku õpetajate kaadri-” ütles ta ajalehele.

Jätkatakse ka hooldusõdede õpetamist keskhariduse baasil- kus õpetamine jätkub vene keeles ning õppeaeg on kaks aastat.

“Tallinna tervishoiu kõrgkooli moodustatava struktuuriüksuse tegevuse rahastamiseks vajalikud ressursid kavandatakse haridus- ja teadusministeeriumi eelarvesse-” kommenteeritakse valitsuse istungi päevakorra ülevaates. “Tallinna tervishoiu kõrgkooli struktuuriüksuse tegevuseks vajalik riigivara on olemas. Kohtla-Järve meditsiinikooli hooned- rajatised ja muu vara antakse üle Tallinna tervishoiu kõrgkoolile.”

Ümberkorralduse sotsiaalne mõju seisneb valitsuse hinnangul töökohtade arvu vähenemises meditsiinikooli tegevuse lõpetamisel. “Kooli koosseisude nimekirjas on praegu üheksa õpetajat. Abipersonali hulgas on kaks pensioniealist töötajat. Koondatavatel pedagoogidel on vähe võimalusi tööle asuda oma kutsealal eelkõige riigikeeleoskuse nõuete karmistumise tõttu-” seisab selgituses. Praeguse seisuga on meditsiinikoolis 21 põhikohaga töötajat. Koondamine puudutab kuut õpetajat ja kahte töötajat abipersonali hulgast.

<br /><strong>PEEP TALIMAA<br /></strong><a href="mailto:peep@mu.ee">peep@mu.ee</a>

 

<br />  

<u>KOMMENTEERIB</u>

<strong>Ülle Ernits<br /> Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor:</strong>

“Ühinemist Kohtla-Järvega oleme ette valmistanud juba kaks aastat. See on olnud keeruline aeg- sest eelkõige tahab ju iga kool olla iseseisev. Aasta tagasi koostasime lausa üksikasjaliku tegevuskava- kus kõik n-ö valupiirkonnad said kirja pandud. Tänaseni oleme seda lepet järginud ja teeme tegusat koostööd.<br /> Meie koolile tähendab see otsus muidugi ühes osas laienemist ja teises osas lisatööd ja uusi väljakutseid. Midagi erilist ja uut tulemas ei ole- kõik on osapooltega üksipulgi läbi arutatud- kohapeal korduvalt käidud ja personaliga ka kohtutud.<br /> Kõige valusam on vast see- et need õpetajad- kellel puudub riigikeele oskus kesktasemel- peavad leidma endale teise töö.<br /> Sügisest võtame vastu üle pika aja 30 õde- kes õpivad 3-5 aasta asemel 4-5 aastat ning esimesel aastal õpitakse ainult eesti keelt. Hooldusõdede vastuvõtt langes 90 asemel 40-le ja peamiselt ootame õppima neid- kes juba tervishoius tööl on- kuid vastav diplom puudub. Jätkub õdede tasemeõpe ja täiendkoolitused.<br /> Samuti kavatseme tegeleda Kukruse maja arendamisega ja loome sinna vastava töökoha.”

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.