Linnugripi puhul ei oska käituda

Vaatamata linnugripi teemal avaldatud materjalide hulgale ei tea suur osa televaatajaid, kuidas käituda, kui linnugripp Eestisse jõuab.

Vaatamata linnugripi teemal avaldatud materjalide hulgale ei tea suur osa televaatajaid- kuidas käituda- kui linnugripp Eestisse jõuab.

Möödunud nädalal küsis Eesti Televisiooni Foorumi saatejuht televaatajatelt: “Kui linnugripp jõuab Eestisse- kas teate- kuidas käituda?” Eitavalt vastas 76-5 protsenti helistanutest ja jaatavalt 23-6 protsenti. Helistajate arvu saates ei avaldatud.

Foorumis osalenud sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna juhataja Ülla-Karin Nurm soovitas linnugripi puhuks inimestele ennekõike tervet mõistust.

Ta selgitas- et gripilaadsete nähtude puhul selgitab perearst välja- kas patsient on puutunud kokku nakatunud või surnud linnuga või saabunud viimase seitsme päeva jooksul linnugripi riskipiirkonnast ning kahtluse korral suunab patsiendi haiglasse- kus temalt võetakse proovid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.