Riik hüvitab toitesegusid ja osteoporoosiravimeid

Valitsuse määrusemuudatus parandab 1. juulist osteoporoosiravimite ja enneaegsetele imikutele vajalike toitesegude kättesaadavust.

Valitsuse määrusemuudatus parandab 1. juulist osteoporoosiravimite ja enneaegsetele imikutele vajalike toitesegude kättesaadavust- vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Möödunud neljapäeval kiitis valitsus heaks Vabariigi Valitsuse 26. septembri 2002. a määruse nr 308 “Haiguste loetelu- mille ravimiseks või kergendamiseks mõeldud ravim kantakse piirhinna või hinnakokkuleppe olemasolu korral ravimite loetellu soodustuse protsendiga 100 või 75” muutmise eelnõu.

Eelnõu järgi laiendatakse osteoporoosi raviks vajalike ravimite kõrgemat soodusmäära (75%) ka täiskasvanutele ja eakatele patsientidele (varem laienes kuni 16-aastastele lastele). Ka luuakse eelnõus tehtavate muudatustega võimalused peamiselt enneaegsetele lastele vajalike toitesegude lisamiseks haigekassa ravimite loetellu soodustusega 75%.

Osteoporoos kujutab endast just eelkõige eakamate isikute haigust- millega suureneb enneaegse invaliidistumise ja suremuse risk luumurdude ja -valude tõttu.

Muudatuse mõju haigekassa ravimihüvitiste eelarvele pole praegu võimalik üheselt hinnata- kuna see oleneb otseselt tulevikus ravimite loetellu arvatavatest ravimitest- nende täpsematest väljakirjutamise piirangutest ning hinnaläbirääkimiste tulemustest- vahendas valitsuse pressibüroo.

Enneaegsetele lastele vajalike toitesegude ostmine apteegist täishinnaga käib enamikule enneaegsete laste vanematest üle jõu- millest tulenevalt kannatab vajalike toitainete puudusest tingituna enneaegsete laste hilisem kasv ja areng. Orienteeruv patsientide arv oleks Eesti Lastearstide Seltsi hinnangul umbes 150- millest tulenevalt on lisakulud ravimihüvitiste eelarvele Eesti Haigekassa hinnangul umbes 1-5 miljonit krooni aastas.

Eelnõu kohaselt jõustub määrus 1. juulil 2006.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.