Soomlased tutvustasid hammaste valgendamist plasmalambiga

Hambaravimessil demonstreeris suuhügienist Kirsi Elovainio Soome firmast DentalAgent, kuidas valgendada hambaid plasmalambiga. Eestisse pole see hambavalgendussüsteem veel jõudnud.

Hambaravimessil demonstreeris suuhügienist Kirsi Elovainio Soome firmast DentalAgent- kuidas valgendada hambaid plasmalambiga. See hambavalgendussüsteem nimega Remedent pole Eestisse veel jõudnud.

Plasmalambiga komplektis olev valgendava toimega geel reageerib teatud valguse lainepikkusele.<br /> Meetodi uudsus seisneb selles- et erinevalt teistest valgendavatest geelidest ei vaja see igemekaitset- kuna geel ei söövita iget ja välistab hammaste tundlikkuse pärast valgendamist.

“Tahame näidata- kui lihtne on plasmalambiga valgendus ja kui kiiresti seda saab teha-” selgitas DentalAgenti koostööpartnerit Eestis- Magnum Dentalit esindanud hambaarst Igor Piho. Protseduur kestab paarkümmend minutit- tulemust võib nautida üks-kaks aastat.

Kui laservalgenduse seade maksab ligikaudu 300 000 krooni- siis plasmalambi seadme hind koos valgenduskomplektiga on 30 000 krooni.

Nagu teisedki geelid- annab ka Remedendi süsteem keskmiselt kolm-neli tooni heledamad hambad. “Kriitvalgeks saab ainult proteesidega- elus hammast nii heledaks ei saa-” nentis Piho.

Ta lisas- et ükskõik millist meetodit kasutada- valgendada saab ainult elus hambaid- kuna surnud hambad geelile ei reageeri. Kui esihammastes on täidised- siis tuleb need pärast valgendamist vahetada välja uute plommide vastu- sest täidised ei valgene.

<br /><strong>AITA NURGA<br /></strong><a href="mailto:aita@mu.ee">aita@mu.ee</a><br />

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.