Astrid Saava pälvis veesäästuauhinna

Tartu ülikooli arstiteaduskonna emeriitprofessor Astrid Saava pälvis Orase veesäästuauhinna pühendumuse eest vee kvaliteedi ja terviseriskide uurimisele.

Tartu ülikooli arstiteaduskonna emeriitprofessor Astrid Saava pälvis Orase veesäästuauhinna pühendumuse eest vee kvaliteedi ja terviseriskide uurimisele- teatas keskkonnaministeerium.

Auhind anti üle keskkonnaministeeriumi- Eesti Vee-ettevõtete Liidu ning Eesti Veeühingu korraldatud ülemaailmse veepäeva tähistamise konverentsil “Veemajandus - osa Eesti kultuurist”.

Astrid Saava viimase aja peamisteks teemadeks on olnud Eesti rahvatervise strateegia väljatöötamine ja selle evitamine ning põhjavee kõrge fluorisisalduse ja sellega seotud terviseriskide hindamine- edastas keskkonnaministeerium. Saava on pidanud loenguid üle 20 aasta ning olnud teadlane juba üle 40 aasta. Pühendunud terviseteadlasena on ta oma teadmisi jaganud nii Tartu ülikoolis kui ka Tallinna tehnikaülikoolis.

1994. aastal käivitunud Eesti tervishoiuprojekti raames uuendati Astrid Saava eestvedamisel kogu rahvatervise aineprogramm- mille edukaks elluviimiseks pole ta ära põlanud rahvusvahelisi täienduskoolituskursusi.

Astrid Saava on olnud aktiivne ka väljaspool ülikooli- ta on olnud aastatel 1995-2001 sotsiaalministeeriumi rahvatervise erialanõunik- alates 1990 meditsiiniterminoloogia komisjoni liige jne.

Samuti on Saava osalenud rahvusvahelises koostöös- võttes osa mitmete töörühmade tööst. Näiteks oli ta aastatel 1978-1986 Balti mere Konventsiooni Helsingi Komisjoni Balti mere seisundi hindamise ekspertide töörühma liige.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.