Eesti Ratsutamisteraapia Selts alustas tegevust

Sellest kevadest alustas tegevust Eesti Ratsutamisteraapia Selts, mis koondab Eestis tegutsevaid diplomeeritud ratsutamisterapeute ja erivajadustega inimeste ratsutamise instruktoreid.

Sellest kevadest alustas tegevust Eesti Ratsutamisteraapia Selts- mis koondab Eestis tegutsevaid diplomeeritud ratsutamisterapeute ja erivajadustega inimeste ratsutamise instruktoreid. Seltsi põhieesmärk on edendada ratsutamisteraapiat Eestis ning aidata leida abivajajail tee ratsutamisteraapia juurde.

Seltsi esimees on Kadri Keerd. Tema jutu järgi sobib ratsutamisteraapia erinevas eas inimestele ja väga erinevate probleemide korral: neuroloogilised probleemid- psühholoogilise arengu häired- söömishäired- käitumis-ja tundeeluhäired- meeleoluhäired- vaimne alaareng- nägemishäired- kuulmis- ja kõnehäired ning paljud teised haigused ja seisundid.

“Ratsutamisteraapias vaadeldakse inimest kui tervikut ja arvestatakse tema füüsiliste- sotsiaalsete ja psühholoogiliste eripärade ning vajadustega. Ratsutamisteraapia eesmärgiks pole ratsutamise õpetamine ning alati ei peagi hobuse selga minema - teraapias kasutatakse edukalt ka tallitöid ja hobuse eest hoolitsemist-” selgitas Keerd.

Hobune on Keerdi sõnutsi koostöövalmis ja sotsiaalne kaaslane- kellega on lihtne saada kontakti. “Hobuse liikumine tekitab ratsutaja kehas ulatuslikke sümmeetrilisi ja rütmilisi liikumisimpulsse- mis on väga sarnased inimese kõnnile. Sellele lisaks mõjutab ratsutajat ka hobuse kehatemperatuur- mis on 1-5 kraadi kõrgem inimese omast - sellist efekti ei ole võimalik saavutada ühegi mehaanilise vahendi abil.”

Teraapias kasutatakse vastava koolituse saanud hobuseid- kes on loomult rahulikud- sõbralikud ja koostöövalmid.

<br /><strong>MU</strong>

 

 

<strong><u>Kes on kes?</u></strong>

<strong>* Ratsutamisterapeut</strong> on isik- kellel on põhihariduse kõrval (arst- füsioterapeut- psühholoog- sotsiaaltöötaja- tegevusterapeut- logopeed) ratsutamisteraapia alased teadmised ja oskused.

<strong>* Erivajadustega inimeste ratsutamise instruktor</strong> õpetab erivajadustega inimestele nii ratsutamist kui sporti. Arvestab ja kasutab ratsutamisteraapia põhimõtteid ning teeb koostööd ratsutamisterapeudiga või ka mõne muu spetsialistiga (nt arstiga- füsioterapeudiga- psühholoogiga).

<em>Allikas: Kadri Keerd</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.