Entsüklopeedia toetab lastehaiglat

Sügisel ilmub Eestis taasiseseisvumisaja kohta enneolematu, 25–30-tuhandese tiraažiga “Lapse terviseentsüklopeedia”, mis on teedrajavaks ka oma heategevusprojektiga: igalt müüdud raamatult läheb 25 krooni Tallinna Lastehaigla Toetusfondi.

Sügisel ilmub Eestis taasiseseisvumisaja kohta enneolematu- 25-30-tuhandese tiraažiga “Lapse terviseentsüklopeedia”- mis on teedrajavaks ka oma heategevusprojektiga: igalt müüdud raamatult läheb 25 krooni Tallinna Lastehaigla Toetusfondi. Vastavale lepingule kirjutasid lastehaiglas alla toetusfondi juhataja Inna Kramer ja TEA Kirjastuse juhatuse esimees Silva Tomingas.

“Lapse terviseentsüklopeedia” on järg hiljuti ilmunud “Pere terviseentsüklopeediale”- mille 16 000-lisest tiraažist on müüdud üle 15 000. Mõlema mahuka raamatu esmaväljaandjaks on Suurbritannia kirjastus Amber Books. Silva Tomingas märkis- et laste tervist käsitlev teatmeteos pole ka originaalis veel ilmuda jõudnud ning kuna eestikeelse väljaande ettevalmistamine on käinud suure hooga- pole välistatud- et need ilmuvad enam-vähem ühel ajal.

“Lapse terviseentsüklopeedias” on 256 lehekülge ja üle tuhande värvifoto ning illustratsiooni- mis annavad ülevaate enam levinud lastehaigustest- nende sümptomitest- diagnoosist- ennetamisest ja ravist. Mai lõpuni kestva ettetellimise korral on hinnaks 295 krooni.

Eestikeelse väljaande konsultantideks on Tallinna ja Tartu tuntud lastearstid. Neist olid toetusfondi ja kirjastuse vahel sõlmitud lepingu allkirjastamise juures endine kauaaegne Tallinna lastehaigla peaarst- Tallinna abilinnapea Merike Martinson ja sama haigla endine lastearst Adik Levin.

Silva Tomingas kuulus pikka aega lastehaigla toetusfondi nõukogusse. “Ta tõi meile alati häid ideid-” tunnustas Martinson senist koostööd. “See raamat võiks olla iga kodu raamaturiiulil- et vanemad ja vanavanemad saaksid teadlikumalt kaasa rääkida lapse arengule kaasaaitamisel. Nagu teada- on arstide osa inimeste tervises vaid kümme-kaksteist protsenti.”

Silva Tomingas rõhutas: “Meie kohus on aidata neid lapsi- keda riik ei suuda veel aidata.” Ta tänas Eesti arste- kes aitasid ilmuvat teatmeteost rikastada meie oma andmetega- statistikaga ja siinsete ravimeetodite tutvustamisega.

Adik Levin kutsus nooremaid arste tervishoiust rohkem kirjutama- et tulevikus võiks taoline raamat ilmuda meie arstide sulest.

Tomingas lisas- et raamatu müügi kaudu lastehaiglale antav toetus jääb avatuks- see tähendab- et 25 krooni laekub fondi ka võimalike lisatiraažide ja kordustrükkide korral.

Toetuse kogusuuruseks arvatakse praegu kujunevat pool miljonit kuni miljon krooni. Toetusfond soovib selle eest muretseda esmajärjekorras lastehaigla vastsündinute intensiivraviks vajalikke meditsiiniseadmeid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.