JUHTKIRI:

Üks kolmest, aga milline?

<strong>Üks kolmest- aga milline?</strong>

Haiglajuhid on öelnud- et 2004. aasta septembris sõlmiti tervishoiutöötajate alampalga osas ülioptimistlik palgalepe. Tänavu pole alampalgaleppe läbirääkimised veel alanud ning sotsiaalministeerium kujundab mitu nädalat oma seisukohta. Esialgu siis läbirääkimiste alustamise- aga loodetavasti tasapisi juba ka meedikute võimalike palganumbrite osas järgmiseks aastaks ja sealt edasi.

Märgid näitavad igatahes- et ees seisavad väga rasked palgaläbirääkimised- igatahes mitte kergemad kui 2004. aastal.

Abminister Peeter Laasik tunnistas mullu 19. oktoobril Pärnus tervishoiujuhtidele- et haigekassa raviteenuste hinnad ei suuda katta 100-protsendiliselt raviteenuseid: “Mudel olemas- aga praegu ei ole Eesti riigil võimalik neid kulutusi hinna kaudu katta.” See polnudki ilmselt suur uudis- küll aga abiministri ettepanek- et see rahapuuduse asi tuleks ikkagi selgelt välja öelda.

Tunnistada seda- millest ikka on räägitud: et Eesti tervishoius oleva raha eest ei saa korraga arstiabi kvaliteeti- mahtu ja kättesaadavust. Ning õigupoolest oleks vaja otsustada- kas jätkata “kord nii- kord naa”-taktis või tuua selgelt ohvriks üks neist kolmest.

Sotsiaalministeeriumi praeguse sõnastuse kohaselt on uue tervishoiupoliitika üheks eesmärgiks kindlustada kõigile patsientidele kvaliteetsete tervishoiuteenuste kättesaadavus. See võibki tähendada üheseid järeleandmisi “kolmandal suunal” ehk (sotsiaalmaksu eest) osutatavate teenuste piiramist.

Kui see tõesti nii on- siis võiks keegi selle otsuse õige pea ka ilusa kõlava häälega välja öelda. Pole ju kahtlust- et palgaläbirääkimiste osapooltelgi oleks hea enne laua taha istumist läbi kaaluda- milline mõju sellel arstide ja õdede palgale võiks olla.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.