Läti riik hüvitab haigetele Glivecit

Läti asus eelviimase riigina Euroopa Liidus kompenseerima ravimit Glivec. Seoses Läti otsusega on Eesti ainus riik Euroopas, mis ei kompenseeri patsientidele Glivecit, mis on leukeemiahaigete jaoks elulise tähtsusega.

Läti asus eelviimase riigina Euroopa Liidus kompenseerima elupäästvat ravimit Glivec- teatas 16. märtsil Eesti Leukeemiahaigete Liidu liige Arvi Kumm.

Eesti Leukeemiahaigete Liit õnnitles oma Läti saatusekaaslasi uue põlvkonna revolutsioonilise leukeemiaravimi Gliveci (tuntud ka Gleeveci või imatinib nime all) nimetamise puhul soodusravimite nimekirja.

Seoses Läti otsusega on Eesti ainus riik Euroopas- mis ei kompenseeri patsientidele Glivecit- mis on leukeemiahaigete jaoks elulise tähtsusega- märgib leukeemiahaigete liit oma pressiteates.

Eesti Leukeemiahaigete Liit on sotsiaalministeeriumile üle andnud üle 2300 inimese toetusavalduse ministeeriumi pingutustele aidata surmaga lõppevate haiguste- sh leukeemia põdejaid. Liit soovib- et Eesti tervishoiu pideva arengu nimel vaeva nägevad inimesed vaataksid rahvusvahelist kogemust ja analüüsiks ka Läti otsuse põhjusi.

“Meie kohtumisel Jaak Aabiga kinnitas sotsiaalminister- et kavatseb näha tõsist vaeva selleks- et parandada Eesti leukeemiahaigete elukvaliteeti ja elupikkust ning leida probleemile lahendus-” tähendas Arvi Kumm.

Leukeemiahaigeid on Eestis üldse kokku hinnanguliselt 1000 ringis. Vähiregistri andmepeetuse tõttu pole täpset arvu teada.

2002. aastast pidas avalikku võitlust Gliveci soodusravimite nimekirja võtmise eest Marge Valdmann. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Kas senistel tegijatel peaks olema haigekassa lepingule eelisõigus?

 • Jah
  36% (16)
  36% (16)
 • Ei
  33% (15)
  33% (15)
 • Raviaha peaks liikuma patsiendiga kaasa
  31% (14)
  31% (14)

Vastanuid: 45

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

9. oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.