Tartu tahab katsetada tervisepoliitikat

Tartus toimunud tervisepoliitika dokumendi “Investeering
tervisesse” avalikul arutelul leppisid sotsiaalministeeriumi
abiminister Peeter Laasik ning Tartu abilinnapea Vladimir Šokman ja
tervishoiuosakonna juhataja Sirje Kree kokku tervisepoliitika
pilootprojekti rakendamiseks Tartus.

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja teatel on mitmel ministeeriumi ja Ühiskondliku Leppe Sihtasutuse korraldatud tervisepoliitika dokumendi arutelul leitud- et tervisepoliitika kontseptsiooni loomise kõrval tekitab kõige enam küsimusi poliitika rakendamine- et tervist toetavad tegevused toimuksid kohalikul tasemel.

Laasiku sõnul on Tartu väga paljus juba tervisepoliitika ideoloogiat linna arengukavadesse sisse viinud. “Tervisepoliitika osas on Tartus näiteks loodud poliitikutest ja spetsialistidest tervisenõukogu- kes vaatab piirkonna arengut läbi tervise edendamise võtme-” kiitis abiminister.

Šokman nõustus- et kui tervisepoliitika dokument saab kõikides maakondades arutatud- valitsuses kinnitatud ja vajalikud tegevused inimeste tervise parandamiseks on kokku lepitud- on Tartu on esimene linn kus maakondlikul tasemel kokku lepitud tegevusi hakatakse juurutama.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

9. oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.