Haigla võtab ehituslaenu

Põhja-Eesti regionaalhaigla Mustamäe haigla uue korpuse ehitust hakkab finantseerima Põhjamaade Investeerimispank.

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PER) Mustamäe haigla uue korpuse ehitust hakkab finantseerima Põhjamaade Investeerimispank (NIB)- teatas BNS möödunud nädalal. Finantseerija leidmiseks korraldatud riigihankele laekus kokku kaks pakkumist- teise pakkumise esitas Hansapank.

Tegemist on 20-aastase tähtajaga investeerimislaenuga- mille maksimaalne limiit on 32 mlj eurot ehk 500-5 mlj krooni.

Regionaalhaigla kommunikatsioonijuht Inga Lill lisas- et leping pangaga sõlmitakse mai lõpus- varem ei avaldata ka laenu täpsemaid tingimusi.

PER võtab laenu- et rahastada Mustamäe haigla uue korpuse ehitust ning renoveerida haigla B-korpus. Uus ligi 23 500 ruutmeetri suurune korpus peaks valmima 2008. aastal. Haigla hoovile kerkiv niinimetatud X-korpus ühendatakse tervikuks haigla B- ja C-korpusega.

Uue korpuse ehitustööd peaksid algama kindlasti veel tänavu- ilmselt sügisel. Praegu on käimas riigihange uue hoone ehituse peatöövõtja leidmiseks- pakkumiste esitamise viimane päev on neljapäev.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.