JUHTKIRI:

Alkohol vallutab konverentsisaale

<strong>Alkohol vallutab konverentsisaale</strong>

Viimaste kuude jooksul on Eestis teoks saanud vähemalt kaks üsna esinduslikku alkoholiteemalist kokkusaamist. Meenutame siinkohal- et 4. märtsil korraldasid Ühendus Alkoholivaba Eesti- Ühiskondliku Leppe sihtasutus- Eesti Kirikute Nõukogu ja Eesti Kristlike Arstide Ühing Tallinnas Balti Misjonikeskuses konverentsi “Elu on väärt- et seda õigesti elada”.

Napilt kuu aega varem- 2. veebruaril Tartus peetud täienduskonverentsi Kliinik 2006 üks ettekannete plokke käsitles alkoholiga seonduvate haiguste temaatikat.

Järgmisel nädalal toimuvad arstide päevad pealinnas Salme kultuurikeskuses on samuti pühendatud peaasjalikult alkoholile ja rahva tervisele.

Võiks ju küsida- kas elu tänapäeva Eestis on tõepoolest nii hullus seisus- et tuleb tõdevalt uurida: “Kas viinakatk jätkub ka 21. sajandil?” Ega nii tihti alkohol(ism)ile ja selle tagajärgedele pühendatud konverentse korraldades anta ometi siinsele ühiskonnale - aga miks mitte ka laiemalt - Eesti oludest ja inimestest vale signaali? Ühesõnaga- kas see asi on ikka nii halvasti kui räägitakse ja uurimused näitavad?

llmselt võiks sellisele küsimusele vastuseks reageerida mitut moodi: võtta seda retoorilisena- nõustuda- vastu vaielda- ühest kõrvast sisse ja teisest välja lasta...

Tõenäoliselt on arstidel siiski põhjust viinakatku kohta eeltoodud viisil küsida- sest vaevalt nad lihsalt heast peast oma aasta tippsündmust just nimetatud valdkonnale pühendavad. Eks ole ju arstid sellise eriala esindajad- kes igapäevatöö tõttu alkoholi ilmingute- mõju ja tagajärgedega “kõige eredama” kandi pealt kokku puutuvad.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.