Kliinikumi õed ja hooldajad töötavad kollektiivleppega

1. aprillist alates saavad TÜ kliinikumi õed ja hooldajad vastavalt 20. veebruaril sõlmitud kokkuleppele veidi rohkem palka.

1. aprillist alates saavad Tartu ülikooli kliinikumi õed ja hooldajad vastavalt 20. veebruaril sõlmitud palgakokkuleppele veidi rohkem palka.

20. veebruaril sõlmisid Eesti Keskastme Tervishoiutöötajate Kutseliit (EKTK- kliinikumi usaldusisik Iivi Luik)- Maarjamõisa Haigla ametiühing (juhatuse esimees Sirje Viilup) ja SA TÜK (juhatuse esimees Urmas Siigur) õdede ja hooldajate kollektiivlepingu.

Kollektiivleppe järgi saavad staþöörid ja II kategooria õed (kategooriad kehtivad kliinikumisisese atestatsiooni põhjal) 1. aprillist alates 39 krooni tunnis (6600 kr kuus)- I kategooria õed 42 kr tunnis (7100 kr kuus) ja kõrgema kategooria õed 47 kr tunnis (7950 kr kuus).

Väikesed erisused tulenevad töökohast- näiteks anesteesia-intensiivravi kliinikus- traumapunktis ja operatsiooniteenistuses on 10 protsenti kõrgem töötasu. Lähtuvalt tööpäeva pikkusest kõigub tunnitasu II kategooria puhul 39-52 kroonini ning kõrgema kategooria puhul 47-63 kroonini.

Hooldajatele lepiti kokku miinimumpalk 3900 kr ja põetajatele 4100 kr kuus. 10-protsendiline palgalisa lähtuvalt töö eripärast ja tööaja pikkusest kehtib ka kliinikumi hoolduspersonalile. Nõnda võib hoolduspersonali tunnipalk ulatuda 23-31 kroonini.

EKTK kliinikumi ametiühingu usaldusisik Iivi Luik möönis- et läbirääkimised pole kunagi kerged olnud. Möödunud aasta 13. oktoobril alanud läbirääkimiste projekti esitas EKTK kliinikumi osakond ehk kliinikumi ametiühing teist aastat koos Maarjamõisa haigla ametiühinguga.

Detsembris teatas kliinikumi juhatus ametiühingu esindajatele- et kliinikumil on võimalik täita 1. jaanuarist 2006 ainult üleriigilist alampalgalepet. Nii ei saanud kliinikumi õed ja hooldajad 1. jaanuarist 1. aprillini töö iseloomust ega tööaja pikkusest tulenevaid palgalisasid.

Iivi Luik ütles- et võrreldes lähtepositsiooniga said töövõtjad juurde nii kollektiivlepingu põhiosas kui tunnitasu erisustes. 20. veebruaril sõlmitud kollektiivlepe mõjub kliinikumis 2270 töötajale.

Luik on kliinikumis usaldusisikuna tegutsenud 2000. aastast ja tänavu oli tema jaoks sõlmida viies kollektiivleping. “Läbirääkimiste käigus on mõlemad pooled arenenud-” tähendas Luik. “Selliseid probleeme nagu algusaastatel loomulikult enam ei ole.”

Märtsis liitus sõlmitud kollektiivleppega ka Eesti Õdede Liit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.