IN MEMORIAM: Maarike Harro

Eesti terviseteadust ja tervishoidu on tabanud ootamatu- valus
kaotus. Raske haigus viis meie hulgast Tervise Arengu Instituudi
direktori ja Tartu ülikooli tervishoiu instituudi külalisprofessori
Maarike Harro (Sallo).

Maarike Harro (22.12.1960-16.04.2006) sündis Tartus ülikooli õppejõudude perekonnas ja pärast arstiteaduskonna lõpetamist 1987. a töötas lastearstina kuni 1990. a- mil asus doktorantuuri TÜ tervishoiu instituudis. Ajavahemikul 1994-2003 töötas ta TÜ tervishoiu instituudis assistendi- vanemassistendi ja dotsendina. Tema loometee teaduses ja õppejõuna oli väga tulemuslik - olles esimene terviseteaduste doktor taasiseseisvunud Eesti Vabariigis (1997)- sai temast kraadiõppe käivitaja ning uue põlvkonna terviseteadlaste õpetaja- kasvataja ja eeskuju.

Maarike Harro on kirjutanud rohkearvuliselt õpikuid ja käsiraamatuid ning veelgi edukam olnud teadustöös- viies Eesti terviseuuringud esmakordselt rahvusvahelisele tasemele. Tema uurimisvaldkonnaks kujunes eeskätt kooliõpilaste tervis ja uudseks meetodiks tervisemonitooring ajas ning juhitava uurimisrühma liikmetest esimesed on koheselt jõudmas doktorikraadi kaitsmiseni.

Asudes 2003. a vastloodud Tervise Arengu Instituudi juhiks- võttis Maarike Harro vastu uue väljakutse - ühendada rahvastiku tervise edendamisel mõtestatud tervikuks teaduslik lähenemine ja praktiline tegevus. Uue põlvkonna tegijate kasvatamine sai ka selles ametis määravaks.

Jääme Maarike Harrot mälestama kui sihikindlat teadlast ja pühendunud õppejõudu- kes oma energilise ja sihipärase tegutsemisega Eesti rahvastiku tervise uurimisel ja edendamisel andis hindamatu panuse terviseteaduste arengusse ja on suureks eeskujuks tema õpilastele.

Samavõrra pühendunud- hoolitsev ja armastav kui uue põlvkonna terviseteadlaste ja -arendajate kasvatamisel- oli Maarikese suhtumine omaenda lastesse ja perekonda. Sügav kaastunne perekonnale ränga kaotuse puhul.<br />

<em>Sõbrad ja kolleegid Tervise Arengu Instituudist- sotsiaalministeeriumist ja Tartu Ülikoolist</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.