Perearstid seiravad grippi

Tervisekaitseinspektsioon käivitas koostöös viroloogia kesklaboriga gripi sentinel-seire, mille eesmärk on teha kindlaks, kui palju ja millise tüvega gripiviirusi Eestis ringleb.

Tervisekaitseinspektsioon (TKI) käivitas koostöös viroloogia kesklaboriga gripi sentinel-seire- mille eesmärk on teha kindlaks- kui palju ja millise tüvega gripiviirusi Eestis ringleb- teatas TKI pressiesindaja Eli Lilles BNSile.

Seirega on esmalt hõlmatud neli maakonda: Harjumaa- Pärnumaa- Ida-Virumaa ja Tartumaa- kus selleks on leping sõlmitud kuue perearstiga. Laborisse saatmiseks tuleb perearstidel proove võtta vaid gripilaadse haiguspildiga patsientidelt.

Lillese sõnul on paljudes Euroopa riikides kasutatav sentinel-seire nakkushaiguse esinemise valikuline uuring- mida juba aastaid kasutab ka Euroopa Gripiseire Süsteem (EISS - <a href="http://www.eiss.org">www.eiss.org</a>).<br /> Sentineli (eesti keeles “valvur”) aluseks on üleriigilised proovivõtmise ja andmekogumise punktid- mis Eestis asuvad vastava lepingu sõlminud perearstide juures ja kust viiakse patsientidelt võetud analüüsid laborisse. Uuringu tulemuste alusel hinnatakse haigestumise olukorda kogu riigis.

Uudset seiremeetodit hakati Eestis vähehaaval kasutama mullu oktoobris ning tänavu esimese kvartali jooksul uuris TKI viroloogialabor sentinel-seire käigus 125 proovi- millest leiti kuus A-gripiviirust ja 12 B-gripiviirust- vahendas BNS.

Eesti on üks osa üle-euroopalisest gripiseire võrgustikust. Kokku on möödunud aasta 1. oktoobrist kuni tänavu aprilli keskpaigani Eestis laboratoorselt diagnoositud 76 gripijuhtu- neist 43 A-grippi ja 33 B-grippi.

Sentinel-seire käigus proovide võtmise- vedamise ja uurimisega seotud kulud kaetakse TKI ehk riigi eelarvest (100 000 kr). Sellele lisandub täiendava uuringu maksumus üle 90 000 krooni.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.