Uus määrus muutis ravimite väljakirjutamise korda

23. aprillil jõustus sotsiaalministri määruse “Ravimite väljakirjutamise ja apteekidest väljastamise tingimused ja kord ning retsepti vorm” muudatus, mis on ilmunud Riigi Teataja Lisas nr 33, 598 20.04.2006.

23. aprillil jõustus sotsiaalministri määruse “Ravimite väljakirjutamise ja apteekidest väljastamise tingimused ja kord ning retsepti vorm” muudatus- mis on ilmunud Riigi Teataja Lisas nr 33- 598 20.04.2006- teatas sotsiaalministeerium.

Ühele retseptile kirjutatakse välja üldjuhul kaheks kuuks vajalik ravimikogus. Ägeda haigestumise korral on võimalik ravimit välja kirjutada ka ühe ravikuuri läbimiseks- samuti ei pea kaheks kuuks vajalikku ravimikogust välja kirjutama ravi alustamisel või muutmisel.

<strong>Buprenorfiinile piirangud<br /></strong>Narkomaania asendusravis kasutatava preparaadi buprenorfiini väärtarvitamise vältimiseks võib nüüd buprenorfiini sisaldavaid preparaate välja kirjutada vahetult pärast viiepäevast statsionaarset võõrutusravi haiglas ja ainult selle haigla arsti poolt- kus toimus statsionaarne võõrutusravi- selgitab sotsiaalministeerium olulisemaid muutusi.

Võrreldes senise regulatsiooniga täpsustab määrus narkootiliste ja psühhotroopsete ainete väljakirjutamist. Ühe arsti ambulatoorse vastuvõtu käigus väljakirjutatav kogus ei tohi ületada uues määruses toodud kogust (piirangud määruse lisas 4).

Ühele retseptile väljakirjutatavad narkootiliste ja psühhotroopsete ainete kogused ei muutu- välja arvatud juhul- kui on vajalik välja kirjutada mitut bensodiasepiini.

<strong>Veel uuest korrast<br /></strong>Määrus täpsustab- et retsepti väljakirjutamisel peab retseptile kandma Tervishoiuameti registreerimistõendi numbri ning enam ei tohi kanda nn arsti vana koodi.

Enam ei ole kasutusel Euroopa Liidu kindlustajariigi poolt väljastatavate tõendite E 110 ja E 128 vormid- millega tuleks arvestada ravimite väljakirjutamisel Euroopa Liidu liikmesriikides kindlustatud isikutele.

Erialaseltside taotluste alusel turustatavate müügiloata ravimite puhul peab väljastaja kontrollima Ravimiameti veebilehelt müügiloata ravimi diagnoosi koodi vastavust erialaorganisatsiooni taotluses märgitule. Müügiloata ravimite edasimüügil on vajalik sellekohase märke olemasolu saatedokumendil.

Haigekassa kontrollib retseptiplankide väljastamisel kehtiva tervishoiuteenuse osutamise tegevusloa olemasolu. Tegevusloa omaja peab tagastama kasutamata plangid haigekassale tervishoiuteenuse osutamise tegevusloa kehtetuks tunnistamisel või selle kehtivuse lõppemisel.

Haigekassale edastatavad elektroonilised ja paberkandjal olevad soodusretseptide andmed peavad ühtima.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.