Ameerika arste ei pane praegu veel linnugripp muretsema

Enamik USA arste ei tunne eriti muret linnugripi leviku pärast. Samas ei usu nad ka, et haiguse levikule suudetaks piir panna, kui see inimeselt inimesele hakkaks levima.

Enamik USA arste ei tunne eriti muret linnugripi leviku pärast- kirjutab Reuters Health hiljutisest küsitlusest. Samas ei usu nad ka- et haiguse levikule suudetaks piir panna- kui see inimeselt inimesele hakkaks levima.

659 arstist 53 protsenti ütles enda või pereliikmete kohta- et neid ei heiduta väga linnugrippi haigestumise oht. Vaid seitse protsenti vastanuist kartis nakatumist väga.

Küsitlusele vastanute hulgas oli esmatasandi arste- nakkushaiguste spetsialiste- naistearste ja pediaatreid.

Arstide enamik oli veendunud- et linnugripp ei hakka kergesti inimeste vahel üle kanduma enne nelja aasta möödumist. 65 protsenti ennustas- et aega läheb tõenäoliselt 72 kuud.

Hiljuti välja töötatud linnugripi vaktsiini kohta- mis peaks kaitsma 54 protsenti vaktsineeritutest- arvas enam kui pool vastanuist- et tõenäoliselt ei suudetaks sellega USAs epideemiat ära hoida - isegi kui 20 miljonit inimest vaktsineeritud saaksid.

65 protsenti arstidest ei pidanud tõenäoliseks- et efektiivset vaktsiini suudetaks järgmise kahe aasta jooksul USAs anda nii paljudele- et linnugripi levimist inimeselt inimesele ära hoida.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.