Arstiteaduskonna dekaani kohale on kolm kandidaati

16. mail tulevad Tartu ülikooli arstiteaduskonna dekaani valimised, sellele ametikohale on üles seatud kolm kandidaati.

16. mail tulevad Tartu ülikooli arstiteaduskonna dekaani valimised- sellele ametikohale on üles seatud kolm kandidaati.

TÜ akadeemilise sekretäri Ivar-Igor Saarniidu teatel on kandidaatidena arstiteaduskonna juhi kohale esitatud praegune dekaan- neurokirurgia professor Toomas Asser; hematoloogia-onkoloogia professor Hele Everaus ja sisehaiguste propedeutika professor Margus Lember.<br /> Neist Asser ja Everaus olid kandidaatideks ka kolme aasta tagustel valimistel.

Saarniidu sõnutsi on teaduskonna dekaanide valmise üldises valguses keskmist konkurssi väga raske välja tuua- kuid kolm kandidaati ei ole midagi ebatavalist. “On rohkem olnud ja on ka ainult üks kandidaat olnud. Eelmisel korral kandideeris arstiteaduskonna dekaaniks kaks inimest- nüüd kolm-” tõdes ta.

Dekaani valimise kord sätestab- et dekaani kandidaat peab viie tööpäeva jooksul pärast kandidaatide esitamise tähtaja lõppu (s.o hiljemalt 9. mail) esitama akadeemilisele sekretärile kirjaliku nõusoleku kandideerimiseks. Nõusoleku mitteesitamist loetakse kandideerimisest keeldumiseks.

Meditsiiniuudiste trükkimineku ajaks möödunud reedel- 5. mail ei olnud veel ükski kolmest kandidaadist oma nõusolekust teada andnud.

Arstiteaduskonna teatel võisid dekaanikandidaate esitada teaduskonna korralised professorid ja struktuuriüksused- teaduskonna koosseisu kuuluvad ülikooli asutused- ametis olev dekaan ja rektor.

Ülikooli nõukogu kehtestatud korra kohaselt valitakse dekaan teaduskonna täistööajaga korraliste õppejõudude- kliiniliste erialade õppejõudude- kelle töölepingujärgne töökoormus ülikoolis on vähemalt 20 tundi nädalas- ja teadustöötajate ning teaduskonna nõukogu liikmete poolt teaduskonna korraliste professorite hulgast kolmeks aastaks. Kui dekaani kohale ei esitata korraliste professorite kandidatuure või dekaan osutub mittevalituks- määrab dekaani rektor.

TÜ rektor kuulutas korralised arstiteaduskonna dekaani valimised välja tänavu 10. märtsil- kuna praeguse dekaani ametiaeg lõpeb mais 2006.

Arstiteaduskonna dekaani valimised toimuvad 16. mail A. Linkbergi nim. auditooriumis (Puusepa 8).

<br /><strong>PEEP TALIMAA<br /></strong><a href="mailto:peep@mu.ee">peep@mu.ee</a>

 

 

<strong><u>TÜ arstiteaduskonna dekaani kandidaadid:</u></strong>

<strong>* Toomas Asser</strong>- neurokirurgia professor - kandidatuuri esitasid lastekliinik (18.04.2006) ning ühiselt professorid Alan Altraja- Andres Arend- Jaan Eha- Tiit Haviko- Irja Lutsar- Heidi-Ingrid Maaroos- Jaak Maaroos- Helgi Silm- Joel Starkopf- Mihkel Zilmer- Pait Teesalu- Vallo Tillmann- Eero Vasar ja Veiko Vasar (19.04.2006).

<strong>* Hele Everaus</strong>- hematoloogia-onkoloogia professor - kandidatuuri esitas stomatoloogia kliinik (25.04.2006).

<strong>* Margus Lember</strong>- sisehaiguste propedeutika professor - kandidatuuri esitas sisekliinik (27.04.2006).

<em>Allikas: Tartu ülikool</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.