Verekeskus liitub ilmselt 1. juunist

Seoses Põhja-Eesti Verekeskuse liitmisega 1. juunist regionaalhaiglaga tuleb muuta vereseadust, et riik saaks edaspidigi osta referentlabori teenust.

Seoses Põhja-Eesti Verekeskuse liitmisega 1. juunist regionaalhaiglaga tuleb muuta vereseadust- et riik saaks edaspidigi osta referentlabori teenust.

Vereseaduses tehakse muudatus- sest seni võis riik referentteenust osutada vaid läbi valitsusasutuse hallatava ehk riikliku asutuse (ehk ministeeriumi hallatava verekeskuse).

Seadusemuudatus näeb ette- et seda teenuse osutamist koordineerib edaspidi sotsiaalministeerium- kuid lepingu võib sõlmida ka eraõigusliku juriidilise isikuga (ehk<br /> sihtasutusega Põhja-Eesti Regionaalhaigla)- vahendas valitsuse pressibüroo eelmisel nädalal pärast eelnõu heakskiitu valitsuse istungil.

Referentlabor on labor- mis osutab referentteenust immunohematoloogia valdkonnas. See tähendab- et ta tegeleb kliiniliselt olulistes veregruppide süsteemides antigeenide ja antikehade määramisega- eriala arendamise ning uute metoodikate rakendamisega. Referentlabor on ka üle Eesti teiste vastava ala laborite metoodiline juhendaja ning töö kvaliteedi kontrollija.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.