UUES AMETIS: Heli Paluste

24. aprillist töötab sotsiaalministeeriumi tervishoiupoliitika juhina Heli Paluste, kes enne seda töötas samas osakonnas eriarstiabi korralduse peaspetsialistina.

24. aprillist töötab sotsiaalministeeriumi tervishoiupoliitika juhina Heli Paluste (45)- kes enne seda töötas samas osakonnas eriarstiabi korralduse peaspetsialistina.

Haapsalu I keskkooli lõpetanud Heli Paluste on õppinud Tartu ülikoolis pediaatriat (1979-1986) ja läbinud internatuuri lastehaiguste erialal.

Pärast õpinguid töötas ta viis aastat Läänemaal Risti jaoskonnahaigla juhataja kohusetäitjana ja lastearstina. Aastail 1994-2002 töötas Paluste Haapsalus sanatooriumi Laine peaarstina ning perearst Hingi Kalbergi nimistu juures pediaater-konsultandina. Enne sotsiaalministeeriumisse tööletulekut 2003. aasta kevadel osales Paluste taastusravikeskuse loomises- olles aasta aega OÜ Viimsi Tervis peaarst.

Möödunud aastal täiendas ta end Ungaris Semmelweissi ülikooli juures tervishoiureformide ja jätkusuutliku rahastamise teemal.

Paluste kuulub Eesti Arstide Liitu.

Heli Paluste on abielus- peres on kaks last. Tütar Nele töötab Tervishoiuametis erakorralise meditsiini osakonnas peaspetsialistina.

 

<br />  

<u>KOMMENTAAR</u>

<strong><br /> Jõud läheb esmatasandile ja haiglavõrgule</strong>

Käesoleva aasta tähtsamateks töödeks pean kahe olulise dokumendi - haiglavõrgu arengukava ja esmatasandi arengukava - koostamist. Kui haiglavõrgu arengukava puhul on tegemist 2002. aastal koostatu ülevaatamisega värskete andmete valguses- siis esmatasandi arengukava puhul oleme nõuks võtnud vaadata seda olulist osa tervishoiusüsteemist veidi laiemalt kui ainult perearsti teenuste pakett.

Perearst muidugi on ja jääb esmatasandi väga oluliseks figuuriks- kuid on mitmeid teisi teenuseid- mis peavad olema inimesele sama hästi kättesaadavad. Selleks on vaja kõigepealt kokku leppida- milline on nende esmavajalike teenuste pakett- seejärel vastavalt korraldada nende teenuste osutamine ning kindlasti ka rahastamine. Hästi korraldatud esmatasand vähendab survet eriarstiabile ning suurendab kindlasti ka patsientide rahulolu.

Haiglavõrguga on tihedalt seotud hooldusravi teenuste edasine areng. Uue (õigemini küll hästi äraunustatud vana) põhimõttena on sellega seoses hakatud käesoleval aastal rääkima hoolekande ja hooldusravi teenuste integreeritud osutamisest. Võtmeks on siin teenuste rahastamise skeemide kokkuleppimine ning diskussiooni osalisteks on lisaks sotsiaalministeeriumile ja haigekassale ka kohalikud omavalitsused.

Oluline on kaotada liigselt terav piir hoolekande ja tervishoiu vahel ning suurendada nende teenuste kättesaadavust- mis võimaldaksid eakal inimesel võimalikult kaua hakkama saada talle kõige vastuvõetavamas keskkonnas - kodus.

Mõeldud on kodust ja päevast õendusabi ning ka süsteemi seisukohalt tähendab see kokkuhoidu- võimaldades samas aidata suuremat hulka inimesi.

<br /><strong>HELI PALUSTE<br /></strong>sotsiaalministeeriumi tervishoiupoliitika juht

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.