Eesti tervishoiuasutustes töötab 43 sisserändajat

Eesti tervishoiusektoris töötab praegu 43 immigranti, samal ajal kui välismaal võib töötada kokku üle 750 Eesti meditsiinitöötaja.

Eesti tervishoiusektoris töötab praegu 43 immigranti- samal ajal kui välismaal võib töötada kokku üle 750 Eesti meditsiinitöötaja- vahendas BNS äsja avaldatud uurimust.

Eesti Migratsioonifondi egiidi all Euroopa Migratsioonivõrgustikule tehtud uurimusest selgus- et Eesti tervishoius töötab praegu 43 võõrtöölist- neist 19 arsti- 14 hambaarsti- üheksa õde või ämmaemandat ning üks proviisor. 18 võõrtöölist on pärit Euroopa Liidust ja 25 kolmandatest riikidest.

Uurimuse koostanud Anne Taklaja sõnul on seega Eestis võõrtööjõu osakaal praegu väike. Ta lisas- et ilmselt võib see tulevikus suureneda- sest vananeb nii elanikkond kui arstkond ning noored tervishoiuspetsialistid emigreeruvad.

Praegu on näiteks 60 protsenti arstidest- 47 protsenti hambaarstidest ja 43 protsenti õdedest üle 45-aastased- neist omakorda on 10 protsenti arste ja hambaarste ning kuus protsenti õdesid üle 65-aastased. Enamik arste ja õdesid on naissoost.

Sertifikaadi tohtimaks töötada oma erialal välismaal on võtnud 757 Eesti tervishoiutöötajat- neist 465 arsti- 224 õde- 64 hambaarsti ja neli ämmaemandat. Samas ei ole kindlaid andmeid- kui paljud neist on ka reaalselt välismaale läinud.

Ühtede andmete kohaselt on Eesti tervishoiutöötajaid läinud rohkem kui 20 riiki- neist enim ehk üle 400 Soome. Üle 70 Eesti meditsiinitöötaja on Suurbritannias- üle 60 Rootsis- 20 Norras ning üle kümne Saksamaal ja Iirimaal. Muudes riikides on Eesti tervishoiutöötajaid alla kümne.

Taklaja nentis- et samal ajal kui Eestis kurdetakse meditsiinitöötajate emigratsiooni üle- on Euroopas tänavune aasta kuulutatud töötajate liikuvuse propageerimise aastaks.

Uuringu esitlejad olid BNSi teatel seisukohal- et kuigi välismaale ei minda tööle ainult parema palga pärast- vaid ka karjääri ja töökogemuse eesmärgil- tuleks Eestis siiski probleemiga tõsisemalt tegelda ning tervishoiutöötajatesse rohkem investeerida.

Uurimuse aluseks olid juba tehtud uuringud ning tervishoiuameti registrid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.