Soomlastel valmis uus Alzheimeri tõve ravijuhend

Alzheimeri tõve diagnoosimist ja ravi üritatakse Soomes tõhustada uute ravijuhtnööride abil. Uues Käypä mäluhäirete ja Alzheimeri tõve diagnoosimise- ja ravijuhendis, mis Soome arstide seltsi Duodecim poolt juuni keskel Helsingis esitlusele tuleb, rõhutatakse, et mäluhäirete põhjus tuleb alati kindlaks teha ja kui see ei ole võimalik, siis patsienti jälgida.

Alzheimeri tõve diagnoosimist ja ravi üritatakse Soomes tõhustada uute ravijuhtnööride abil- kirjutab Mediuutiset. Uues Käypä mäluhäirete ja Alzheimeri tõve diagnoosimise- ja ravijuhendis- mis Soome arstide seltsi Duodecim poolt juuni keskel Helsingis esitlusele tuleb- rõhutatakse- et mäluhäirete põhjus tuleb alati kindlaks teha ja kui see ei ole võimalik- siis patsienti jälgida.

Soome Alzheimeri seltsi andmetel saab korrektse diagnoosi vaid iga teine patsient. Uute ravijuhiste koostamise eesmärgiks oli parandada ja ühtlustada mäluhäirete ja dementsust põhjustavate haiguste diagnoosimist ja ravi.

Alzheimeri tõve diagnoosimisel tuleb Soome arstide soovitusel alustuseks kaaluda ravi atsetüülkoliini esteraasi inhibiitoriga- raskematel juhtudel võib alustada ka memantiiniga.

Ravi põhieesmärgiks on sõltuvalt haiguse raskusastmest patsiendi kognitiivsete võimete ja iseseisva toimetulekuvõime säilitamine- seisundi stabiliseerimine ja käitumishäirete leevendamine.

Käitumishäireid- mida esineb mingil perioodil 90 protsendil dementsusega patsientidest- tuleb regulaarselt dokumenteerida- nende tekkimisel või süvenemisel peab selgitama somaatiliste haiguste või vallandavate tegurite mõju.

Mäluhäireid esineb ravijuhendi töögrupi teatel igal kolmandal üle 65-aastasel soomlasel- kuid enamikul see ei progresseeru. Ühe tervisekeskuse arsti nimistus (2200 inimest) on statistika järgi umbes 20 dementset patsienti- uusi juhtumeid lisandub igal aastal viis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.