Tehnikaülikool otsustas moodustada Tehnomeedikumi

15. juunil otsustas Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) nõukogu oma istungil moodustada TTÜ õppe-, teadus- ja arendusasutusena Tehnomeedikumi ja kinnitada selle põhikirja.

15. juunil otsustas Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) nõukogu oma istungil moodustada TTÜ õppe-- teadus- ja arendusasutusena Tehnomeedikumi ja kinnitada selle põhikirja.

TTÜ arendusprorektori Andres Keevalliku sõnul kujutab loodav asutus endast põhimõttelist läbimurret Tallinna ja Põhja-Eesti regiooni arstiteaduse potentsiaali väljaarendamisel- võimaldades ka kogu Eesti mastaabis ühendada täiesti uue kvaliteediga nüüdisaegse meditsiini ja tipptehnoloogia võimalused.

<strong>Uurimistöö süveneb<br /></strong>Pressiteate kohaselt võimaldab Tehnomeedikum süvendatult tegelda arstiteaduslike ja meditsiinitehnika alaste uurimistöödega ning loodava doktorantuuri baasil ka teaduskraadide kaitsmisega- sellega liitunud haiglatesse luuakse arst-õppejõudude ja arst-teadurite töökohad. Uus asutus võimaldab samuti arendada meditsiini- ja -tehnikaalast täienduskoolitust ning tagab teistele TTÜ struktuuriüksustele vajalike meditsiiniliste õppeainete õpetamise kõigil tasemeil.

Tehnomeedikumile rajatakse TTÜ campuse territooriumil 7000-8000 ruutmeetri suuruse pinnaga eraldi hoone- kus hakkavad paiknema ka vähiuuringute keskus- uue asutusega seotud <em>spin-off</em> firmad ning planeeritav erakliinik. Mustamäel tegutsev ja laienev Põhja-Eesti regionaalhaigla ning Tehnomeedikum moodustavad samuti edaspidi ühtse infrastruktuuri.

Tehnomeedikum luuakse TTÜ allasutuste biomeditsiinitehnika keskuse- geenitehnoloogia instituudi ja elektroonika instituudi bioonika labori ning peagi kaasatava kardioloogia instituudi baasil- arendades edasi seniseid meditsiiniteaduse alaseid uuringuid TTÜs- öeldakse pressiteates.

2005. aastal loodi TTÜs juba viis arstiteaduse professuuri. Tehnomeedikumi kaasatakse samuti AS Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse ja CeleCure Grupi potentsiaal.

<strong>Tulevased partnerid koos<br /></strong>TTÜ nõukogu istungile olid ühtlasi kutsutud tulevaste partnerite Põhja-Eesti regionaalhaigla- Ida-Tallinna keskhaigla- Lääne-Tallinna keskhaigla ja Tallinna lastehaigla esindajad- et sõlmida Tehnomeedikumi moodustamiseks ühiste kavatsuste protokolli.

Tehnomeedikumi luuakse algetapil eelkõige TTÜ vahenditega- kinnisvara arendamisel kaasatakse erainvestorite- aga samuti liituvate haiglate vahendeid. Taotletakse ka projektitoetusi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt- fondidelt ja kohalikult omavalitsuselt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.