ÜKS KÜSIMUS haigekassa juhatuse esimehele

KÜSIMUS

<strong>Haigekassal kuuldavasti rahaprobleemi tänavu pole. Kas sel aastal on kõik lepingupartnerid saanud- kui palju nad küsisid- ja sellega rahul?</strong>

 

<u>VASTUS</u>

<strong>HANNES DANILOV<br /></strong>Eesti Haigekassa juhatuse esimees:

“Esimeses kvartalis jäi lepinguid täitmata 45 miljoni krooni eest üle Eesti. Aga see ei tähenda- et haiglad ei tööta. Need asjad ei ole must-valged. Esimeses kvartalis üle jäänud raha kasutatakse ära näiteks teises või neljandas kvartalis.<br /> Arvan- et me hakkame jõudma sinnamaale- kus meil on kaks rasket küsimust tervishoius- millele tuleb avalikult vastu vaadata- mitte pead liiva alla peita.<br /> Üks on see- et meil ei ole kaadrit- kaader lahkub välismaale. Ja teine probleem on see- et me vananeme ja vananemise haigused- kroonilised haigused hakkavad prevaleerima ning ravikindlustuse kulud lähevad sinna.<br /> Haiglad pole lepingumahuga vahel rahul- aga kõik rahaküsimised ei ole põhjendatud. Võru haigla oli hea näide: nemad ütlesid- et nad ei saa nii palju raha- kui neil on vaja palga maksmiseks. Jah- neil ei olnud palga maksmiseks raha - sellepärast- et nad ehitasid uue erakorralise meditsiini osakonna- mis maksis<br /> 800 000 krooni. Nemad tegid valiku. Palgaraha küsisid riigi käest- aga enda raha eest ehitasid osakonna.<br /> Mõlemad on vajalikud- aga seda peab keegi otsustama. Kui otsustatakse- et ehitatakse uus osakond- tuleb järele mõelda- kust siis palgaraha tuleb.<br /> Kui kirjutad lepingule alla- siis vastutadki selle eest. Ikka tahetakse meeldivad asjad ise otsustada- aga ebameeldivad asjad peab otsustama riik.”

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.