Uued perearstid tulevad Tallinnasse ja Harjumaale

1. juulist alustavad tööd Tallinnas kolm uut perearstinimistut ja sügisest mitu nimistut Harjumaal.

1. juulist alustavad tööd Tallinnas kolm uut perearstinimistut ja sügisest mitu nimistut Harjumaal.

Tallinna perearstikonkursi tulemusena hakkavad iseseisvalt tööle perearstid Tiia Ruuval Pirital ja Aija Järvine Mustamäel. Mõlemad perearstid on lõpetanud kaks aastat tagasi peremeditsiini residentuuri ja töötanud Tallinnas abi- ja asendusarstidena.

Peremeditsiini kursused kaks aastat tagasi lõpetanud perearst Tiiu-Kalli Pae- kes seni on töötanud abiarstina OÜs Medicenter- hakkab tööle Kesklinna piirkonnas.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti peaspetsialist Küllike Kasuri ütles- et tänavu tuleb Tallinnas juurde veel 3-4 nimistut (näiteks Mähe- Nõmme ja Põhja-Tallinn- kus on suured nimistud).

Harjumaal oli konkursil kuus nimistut- millest kaeti neli nimistut.

Harkus hakkab Rootsi läinud perearsti asemel sügisel tööle Põlvamaal töötav perearst Eva Szirko. Juuliks ja augustiks otsib Harju maavalitsus Harku nimistule asendusarsti- ütles Harju maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja asetäitja Marge Green.

Lõppenud perearstikonkursiga valiti perearst ka Viimsisse- kus pärast tööruumide kordaseadmist- tõenäoliselt IV kvartalis- asub tööle seni Viljandis töötav perearst Kersti Muuk-Adrat.

Viimsi teise nimistu konkursi läbis peremeditsiini resident Kati Paal ning Keila perearsti konkursi läbis peremeditsiini resident Alar Kukk.

Harku valda Tabasallu- kus on küll perearstid olemas- kuid uute elanike jaoks nimistud niigi suured ja täis- ei soovinud seekord ükski perearst kandideerida. Perearstikonkursi korraldajatele oli üllatus- et keegi ei soovinud tööle kandideerida ka Saue valda Laagrisse- n-ö pooleldi Tallinnasse. Seevastu Viimsisse oli kahele kohale kolm kandideerijat.

Marge Green Harju maavalitsusest loodab- et augustis pärast lõpueksamit tahavad tänased peremeditsiini residendid Tallinna lähistele tööle tulla.

Üheksast nimistust- millele tänavu kevadel haigekassa Harju osakonnas arste otsiti- on kaheksa uued- vahendas BNS haigekassa Harju osakonna juhataja Ado Viigi sõnu. Enamik neist väljaspool Tallinna asuvatest nimistutest on niinimetatud nullnimistud. See tähendab- et seniseid suuri nimistuid ei hakata vägivaldselt poolitama- vaid uutesse nimistutesse saavad need- kes elavad uue nimistu piirkonnas- kuid ei kuulu seni ühegi arsti nimistusse.

Tänavu sügisel kuulutatakse välja ka järgmine otsing- millega loodetakse leida Tallinna ja Harjumaale veel kümmekond perearsti- teatas BNS.

Tallinnas ja Harjumaal on praegu kokku 314 perearsti- kuid sotsiaalministri määruse kohaselt suurendatakse nende arvu 338 arstini.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.