Ministeerium tutvustab arstidele E-tervise reegleid

E-tervise augustiseminaridel Eesti kolmes paigas räägivad spetsialistid muu hulgas täpsemalt e-tervise seaduseelnõust, mis peaks kava järgi valmima aasta lõpuks.

E-tervise augustiseminaridel Eesti kolmes paigas räägivad spetsialistid muu hulgas täpsemalt e-tervise seaduseelnõust- mis peaks kava järgi valmima aasta lõpuks.

Sotsiaalministeerium korraldab 16.-23. augustini kolm regionaalset seminari- et tutvustada E-tervise infosüsteemi põhimõtteid ning rääkida e-tervise seaduse loomisest ja ajakavast.

Uus seadus kehtestab reeglid patsiendiandmete kasutamiseks ning patsiendi õiguse piirata juurdepääsu oma terviseandmetele. Juba enne jaanipäeva kutsusid sotsiaalministeerium ja Eesti E-tervise sihtasutus avalikkust arvamust avaldama- millised andmed peavad olema arstile nähtavad patsiendi nõusolekul ja millised mitte.

Eesti E-tervise SA sise- ja väliskommunikatsiooni projektijuhi Margit Loikmaa jutu järgi on varem e-tervise infopäevadel käinud arstidele ja apteekritele seekord värske just seadusloome osa- millega praegu tegeleb sotsiaalministeerium koos advokaadibürooga Raidla ja Partnerid.

Patsiendiandmetele juurdepääsureeglite kehtestamiseks uuris arstide ja patsientide vajadusi Eesti E-tervise SA (andmekaitsereeglite väljatöötamine - selles saab igaüks osaleda veebilehel <a href="http://wiki.e-tervis.ee">http://wiki.e-tervis.ee</a>).

Suvel on valminud ümarlaudade kaasabil e-tervise seaduseelnõu teesid. E-tervise seaduse teese- millega muu hulgas sätestatakse reeglid patsiendiandmete kasutamiseks Digitaalses terviseloos- tutvustab seminaridel seaduseelnõu ettevalmistaja Ants Nõmper advokaadibüroost Raidla ja Partnerid.

E-tervise seadus peaks vastuvõtmiseni jõudma hiljemalt 2007. aasta lõpuks ja rakendub järk-järgult- nagu on teatanud sotsiaalministeerium. E-tervise esimene teenus- Digiretsept- peab kavapäraselt käivituma järgmisel aastal.

Eelseisvatel infopäevadel esinevad 2008. aasta lõpuks rakenduva Digitaalse terviseloo infosüsteemi kasutamise eetilistest aspektidest Margit Sutrop- Andres Soosaar või Arvo Tikk. Tartu infopäeval räägib andmekaitse teemal õigusspetsialist Eneken Tikk.

Loikmaa tunnistas- et tänavu suvel pole sihtasutuse 11st töötajast keegi eriti puhata saanud- sest projektide rakendumise eel on tööd palju.

<br /><strong>MALLE TOOMISTE<br /></strong><a href="mailto:malle@mu.ee">malle@mu.ee</a>

<br />  

********************************

 

<strong>LISALUGU:  Webmedia loob digivormid</strong>

AS Webmedia töötab välja ühtse digitaalse vormi ja publitseerimispõhimõtted praegu paberkujul täidetavatele dokumentidele- mis Digitaalse terviseloo infosüsteemi ja tervishoiuasutuste vahel liikuma hakkavad- teatas sotsiaalministeerium.

Ühtlasi osaleb Webmedia määruse “Tervishoiuteenuste osutamist tõendavate dokumentide loetelu ja vormid ning tervishoiuteenuste dokumenteerimise kord” muutmise töös ning Digitaalse terviseloo infosüsteemi andmevahetusel kasutusele võetava rahvusvahelise standardi HL7 v3 tutvustamisel.

Sotsiaalministeerium sõlmis riigihanke “Digitaalse terviseloo infosüsteemi loomiseks meditsiinidokumentide IT standardite väljatöötamine” raames edukaks pakkujaks osutunud ASiga Webmedia lepingu 15. juunil.

<strong>MU</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.