Iga viies kirurg nõustuks välismaale tööle minema

Kirurgid on teistest erialaarstidest sagedamini valmis välismaale tööle minema, selgub Tervishoiuameti avaldatud tervishoiutöötajate migratsioonivalmiduse (veebruar 2004 – juuni 2006) ülevaatest.

Kirurgid on teistest erialaarstidest sagedamini valmis välismaale tööle minema- selgub Tervishoiuameti avaldatud tervishoiutöötajate migratsioonivalmiduse (veebruar 2004 - juuni 2006) ülevaatest.

Kõige suurem valmisolek välismaale tööle minna on plastika- ja rekonstruktsiooni kirurgidel (välismaale tööle mineku dokumendid on välja võtnud 29% registris olevatest selle ala töötajatest)- seejärel torakaalkirurgidel (22%)- kardiovaskulaarkirurgidel ja üldmeditsiini töötajatel (mõlemad 21%).

Eestimaa-lembesemad on ämmaemandad- üldõed- laborimeditsiini töötajad ning hematoloogid (kõik alla 3% registris olevatest oma ala töötajatest).

Kokku on tervishoiuametist välismaale tööle mineku dokumendid välja võtnud 799 inimest ehk viis protsenti kõigist registris olevatest tervishoiutöötajatest (17 164)- kusjuures eelmise aastaga võrreldes on dokumentide väljavõtmise tempo raugemas. Samas on üldisele tendentsile vastupidiselt dokumente tänavu teises kvartalis aktiivsemalt välja võtnud hambaarstid ja ämmaemandad.

Dokumendid on eriala tõendav sertifikaat ja teised tunnistused- mis võimaldavad Eestis registreeritud tervishoiutöötajal kasutada tervishoiutöötajate vaba liikumise õigust Euroopa Liidu ulatuses.

Paarikümnest sihtriigist domineerib selgelt Soome (64% lahkujate üldarvust)- järgnevad Inglismaa (12%) ja Rootsi (10%)- Norra- Saksamaa ja Iirimaa. Ülejäänud riikidesse on läinud või tahavad minna üksikud tervishoiutöötajad.

Kaks aastat tagasi tervishoiutöötajate migratsiooni ja selle mõju Eestile uurinud uuringukeskus Praxis soovitas toona väljarände piiramiseks tõsta noorte arstide ja õdede töötasu- sest nende soov välismaale minna on suurem. Praxise hinnangul oleks täiendav palgakulu tervishoiutöötajate “rahuloluni” 1-7 miljardit krooni aastas ehk veel umbes sama palju- kui praegu nende palgaks kulub.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.