Euroopa ja Ameerika ühtne ventrikulaarsete rütmihäirete ravijuhend

Ameerika ja Euroopa kardioloogide erialaseltsid avaldasid uuendatud ventrikulaarsete arütmiate ja äkksurma ennetamise juhendi.

Ameerika ja Euroopa kardioloogide erialaseltsid avaldasid uuendatud ventrikulaarsete arütmiate ja äkksurma ennetamise juhendi- teatab MedWire News.

Dokumendis sisalduvad soovitused selliste patsientide seisundi hindamiseks ja raviks- kellel esineb ventrikulaarne rütmihäire või risk selle tekkeks.

Ühiselt avaldatud juhendis on kombineeritud ja uuendatud varasemad Ameerika Kardioloogide Kolleegiumi- Ameerika Südameassotsiatsiooni ja Euroopa Kardioloogide Seltsi ravisoovitused.<br /> Täpsustatud on soovitusi- millal ja kuidas kasutada erinevaid uurimismeetodeid- kaasa arvatud elektrokardiograafia- koormustest ja ehhokardiograafia.

Puudutatud on nii ägedate kui krooniliste seisundite ravi- sealjuures on arvestatud kaasuvate haigustega ning erinevate patsiendigruppidega nagu sportlased- rasedad- vanurid ja lapsed.

Arstide arvates on vahest kõige olulisemana hakatud täpsustama- millise vasaku vatsakese väljutusfraktsiooni väärtuse puhul tuleb paigaldada implanteeritav kardioverter/defibrillaator. Varasemad sellekohased soovitused on olnud vasturääkivad - koostajate hinnangul osalt selle tõttu- et uuringutes osalenud patsientide vasaku vatsakese funktsiooni näitajad on olnud erinevad.

Ravijuhend on kättesaadav nimetatud liitude võrgukülgedelt ning avaldatud ajakirjades Journal of the American College of Cardiology; Circulation: Journal of the American Heart Association ning European Heart Journal <em>(Eur Heart J 2006;27:2099-2140).</em>

Ameerika Südameassotsiatsiooni pressiteate kohaselt võivad erinevused Euroopa ja Ameerika vahel siiski mõjutada seda- kuidas soovitusi rakendada.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.