Juurdeehitus võimaldab Viljandi haiglamaja renoveerida

Viljandi haigla loodab Norra ja EMP finantsmehhanismide abiga alustada juurdeehitust.

Viljandi haigla loodab Norra ja EMP finantsmehhanismide abiga alustada juurdeehitust- teatas haigla kommunikatsioonijuht Küllike Heide.

Haigla funktsionaalne arengukava- mille sotsiaalminister tänavu juunis kinnitas- näeb ette haigla rekonstrueerimise olemasolevate hoonete baasil. Kolmekorruseline juurdeehitus võimaldab luua praegu puuduvad funktsionaalsed seosed erakorralise meditsiini- statsionaarse ravi ja diagnostika ruumigruppide vahel- edastas Heide.

Ehituse hinnanguline maksumus on veidi üle 100 miljoni krooni- Norra ja EMP finantsmehhanismidest taotletakse vastavalt taotlusvooru tingimustele 60 protsenti vajaminevast summast ehk veidi üle 61 miljoni krooni. Haigla omaosalus projektis oleks taotluse täies mahus rahuldamise korral 40 protsenti ehk ligi 40 miljonit krooni.

SA Viljandi Haigla juhatuse liikme-finantsjuhi ning kõnealuse projekti projektijuhi Harri Lepa hinnangul haigla esitatud taotluse täies mahus rahuldamine väga tõenäoline siiski ei ole. Samas otsustati taotlus just sellises mahus siiski esitada- kuna haigla peahoone on tugevalt amortiseerunud ning selle rekonstrueerimise alustamine lähema 2-5 aasta jooksul hädavajalik.

<strong>Opiplokk vajab remonti<br /></strong>“Operatsiooniplokk vajab hiljemalt kahe aasta pärast nii või teisiti kapitaalremonti-” ütles Lepp- “ning seda ei ole mingil juhul mõtet teha praegustes ruumides 9. korrusel. Seetõttu tuleb juurdeehitusega sõltumata riigi ja välisabi saamisest ikkagi alustada ja haigla viimaste aastate majanduslik olukord näitab- et tuleme sellega toime-” on Lepp veendunud.

Juurdeehituses hakkaksid paiknema erakorralise meditsiini osakond (EMO)- radioloogia- funktsionaaldiagnostika- operatsioonitoad- intensiivravi ja kiirabipersonali ruumid. Samuti on juurdeehitusse planeeritud kaasaegsetele nakkustõrjenõuetele vastav lüüsiga muudest ruumidest eraldatud isolaatorpalat ning EMO valveruumist vaadeldav jälgimispalat. Kavandatud on ka kompuutertomograafi jaoks sobiv ruum.

<strong>Kolm korrust madalamaks<br /></strong>Juurdeehituse rajamine on oluline ka peahoone osalist või terviklikku rekonstrueerimist silmas pidades- kuna ilma juurdeehituseta pole võimalik hoonet tervikuna renoveerida: puuduvad sobivad ruumid asenduspindadeks ning inimestega majas pole sellises mahus ehitustööde teostamine mõeldav.

Pärast juurdeehituse valmimist ning osade tegevuste uutesse ruumidesse paigutamist saab haigla peahoone rekonstrueerimine jätkuda ühe majatiiva kaupa- seejuures jääb lõplikult renoveeritud hoone 7-korruseliseks- praegused 8.- 9- ja 10. korrus lammutatakse.

<strong>Üldhaiglana edasi<br /></strong>Viljandi haigla nõukogu esimees Ivi Normet ütles möödunud nädalal Eesti Raadio uudistele- et praegu on veel lahtine- kui palju ja millised haiglad Euroopa tõukefondidest raha saavad ning kui suur peab olema omaosalus. Haiglajuhte aitab planeerimisel ka haigekassa tehtud nelja aasta tervishoiurahade värske prognoos.

Normet ütles Eesti Raadiole- et nõukogu ootuste järgi peaks Viljandi haigla juhatus vaatama- mida investeeringutesse panna- mida laenukoormuseks võtta ning et personal oleks vääriliselt tasustatud. Haigla laenukoormus on praegu 33 miljonit krooni- lisaks lühiajalised liisingulepingud.

Normeti hinnangul teeb Viljandi haigla rahalise planeerimise kergemaks see- et teeninduspiirkond on suur ning perspektiiv üldhaiglana ja sellest tulenev teenuste maht on pikaajaliselt suhteliselt selge.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.