PERi nõukogu ootab juhatuselt lahendusi

Põhja-Eesti regionaalhaigla viieliikmelise juhatuse uus koosseis selgub lõplikult kahe kuu jooksul ehk hiljemalt viis kuud kestnud konkursi järel.

Põhja-Eesti regionaalhaigla viieliikmelise juhatuse uus koosseis selgub lõplikult kahe kuu jooksul ehk hiljemalt viis kuud kestnud konkursi järel.

Mai lõpul alanud konkursi tulemusena on seni juhatusse valitud Eve Karmo ning kahe juhatuse liikmega- Sven Kruubi ja Toomas Vilosiusega on haigla nõukogu pikendanud lepingut kahe kuu võrra.

Oktoobri alguses alustab tööd regionaalhaigla juhatuse uus liige- varem ka Rahvusvaheliste Ravimitootjate Liidu Eesti tegevdirektorina töötanud Eve Karmo- kes hakkab juhatuses tegelema ELi suunalise ja Eesti haiglavõrguga seotud arendustegevusega.

Avalikule konkursile juhatuse kolme liikme leidmiseks laekus 11 avaldust. Praegu veel valimata kahele kohale on seitse avaldust.

Regionaalhaigla nõukogu esimees Peeter Laasik vastas Meditsiiniuudistele- et ta ei pea ülekohtuseks möödunudneljapäevases Eesti Päevalehes ilmunud artiklit- milles nõukogu esimeest muu hulgas kahtlustati erakondlikes huvides.

Ta ei eita oma parteilist kuuluvust- küll aga on ta abiministrina teinud sammu haiglate juhtkondade pädevuse tõstmiseks- esitades tervishoiukorralduse seaduse muudatusettepaneku- mille järgi haigla nõukogu ja juhatuse liikmete hulgas peab olema tervishoiu-- majandus- ja õigusalase kõrgharidusega inimesi.

Laasik kinnitas- et ta ootab regionaalhaigla juhatuselt lahendusi järjekordade lühendamiseks. Laasik hindab otsust- et sellest aastast saavad regionaalhaigla arstid pärastlõunal operatsioonisaale kasutada ambulatoorseks kirurgiaks ning teenivad selle eest lisatasu.

Arste rahaliselt huvituma pannes saaks lühendada ka ambulatoorse vastuvõtu järjekordi- ootab Laasik haigla juhtkonna järgmisi ettepanekuid. Järjekorrad on probleemiks 6-7 erialal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.