Tartu Tervishoiu Kõrgkooli aasta avas inauguratsioon

28. augustil kirjutas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli (TTK) rektor Anneli Kannus alla ametivandele ning sai kõrgkooli nõukogu poolt volitatud liikme Mare Remmi käest kaela ametiraha, alustades nõnda oma esimest ametiaega Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektorina.

28. augustil kirjutas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli (TTK) rektor Anneli Kannus alla ametivandele ning sai kõrgkooli nõukogu poolt volitatud liikme Mare Remmi käest kaela ametiraha- alustades nõnda oma esimest ametiaega Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektorina.

Anneli Kannus nentis oma inauguratsioonikõnes- et mööduv aasta oli kooli jaoks raske ja rahutu- aga samas võib seda aastat nimetada üleminekuperioodiks- sest muututi ju Tartu Meditsiinikoolist Tartu Tervishoiu Kõrgkooliks. “Ühest koolist ei saa teha teise kooli koopiat- kuid tarkadelt inimestelt ja headest tegudest tuleb õppida-” lausus Kannus.

“Olles oma olemuselt julge unistaja- olen neid unistusi kõva häälega jaganud ning mitmedki unistused elus täita suutnud-” rääkis rektor. “Üks nendest unistustest oli teie kõigiga üheskoos selle kõrgkooli loomine. Ilma koolipereta poleks selle unistuse täitumine osutunud võimalikuks ja siinkohal tahan kõiki väga tänada- eelkõige just Tartu Tervishoiu Kõrgkooli personali ja õppureid.”

<strong>Unistuste kool on võimalik<br /></strong>“Kui me unistame kõrgkoolist- kus töötades ja õppides tunnetab igaüks oma kuuluvust sellesse- kus kõik panustavad sajaprotsendiliselt kõrgkooli arengusse- järgides ühiseid eetilisi tõekspidamisi - kas siis saame oma unistuste kooli? Mina usun- et see kõik on võimalik-” arutles Kannus.

Inauguratsioonitseremoonial ja 2006/2007. õppeaasta avaaktusel esitleti esmakordselt avalikkusele nii rektori vastvalminud ametiraha kui kõrgkooli lippu. Ametiraha autoriks on metallikunstnik Ene Valter. Ametiraha on valmistatud hõbedast ning selle kujundus lähtub kooli logost- mille põhielemendiks on süda ja punane värv. Keti lülid on üles ehitatud logo motiivist.

<strong>Hulk kutsutud külalisi<br /></strong>Rektori inaugureerimisel osalesid lisaks kõrgkooli perele kutsutud külalistena haridus- ja teadusministeeriumi abiminister Erkki Piisang- endine haridus- ja teadusminister ning Tartu Ülikooli professor Toivo Maimets- Eesti Õdede Liidu president ja TTK nõunike kogu esimees Ester Pruuden- rakenduskõrgkoolide rektorite nõukogu aseesimees ja Tartu Kõrgema Kunstikooli rektor Vallo Nuust- Mainori Kõrgkooli rektor Mati Lukas- Tartu abilinnapea Vladimir Šokman ning üliõpilasesinduse esindajad Anu Remmel ja Magnus Lõppe.

Abiminister Erkki Piisang õnnitles nii kooliperet kui ka vastset rektorit ning lisas: “Teie logo vaadates tahaksin öelda: tehke oma tööd edasi südamega. Jõudu- vastupidavust sellel teel - see tee on õige.”

Toivo Maimets ütles- et tal on hea meel viibida kooli avaaktusel Tartu ülikooli rakubioloogia professorina- sest ta näeb üha süvenevat koostööd ülikooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli vahel. Maimets lõpetas oma kõne sõnadega: “Üks kool pole midagi muud kui üks looming- selle loomingu jõudu- valu- rõõmu soovin sulle- lugupeetud rektor.”

TTK üliõpilasesinduse esimees Magnus Lõppe rääkis- et ükski algus pole kerge- aga ületamatuid raskusi pole olemas ning ärgu rektor unustagu- et üliõpilased on valmis aitama. “Jõudu- energiat- positiivsust- teotahet- entusiasmi ning loomulikult õnne- õnne- õnne!” soovis ta omalt poolt.

<strong>Õppeprorektori ülevaade<br /></strong>Inauguratsioonitseremoonia ja 2006/2007. õppeaasta avaaktuse lõpetas TTK õppeprorektor Anneli Lorenz- kes tegi oma kõnes väikese ülevaate teemal “mis meil on- mida meil ei ole- mida me vajame?”.

“Meil on väga head õppejõud- 1200 üliõpilast- tugipersonal- üliõpilasesindus jne-” lausus Lorenz. “Aga meil ei ole veel kahjuks oma maja. Ka ei ole meil nii palju mehi kui võiks olla - nii õppurite kui õppejõudude hulgas-” nentis ta.

“Mida me vajame?” küsis õppeprorektor järgmiseks- vastates ise sellele küsimusele: “Me vajame “natukene” raha oma maja ehituseks- eskiisprojekt on meil juba olemas. Me vajame häid ja väga häid üliõpilasi ning veel uusi õppejõude- sest meie üliõpilaste arv on kasvamas.”

Lõpetuseks soovis Anneli Lorenz kõikidele algavaks õppeaastaks jõudu ja pealehakkamist.<br /> Rektori inauguratsioonitseremoonia oli ühtlasi sissejuhatuseks Tartu Tervishoiu Kõrgkooli 195. aastapäeva pidustustele- mis toimuvad 16. ja 17. novembril ning kuhu on oodatud kõik huvilised.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektori inauguratsioonitseremooniat on võimalik vaadata internetis aadressil <a href="http://www.ut.ee/mm">http://www.ut.ee/mm</a>.

<br /><strong>DANEL JANTRA<br /></strong>Tartu Tervishoiu Kõrgkooli arendusspetsialist

 

<br /><br />  

<strong><u>Anneli Kannuse rektoriks saamine:</u></strong>

* Rektori valimistel sai Anneli Kannuse kanditatuur ühehäälse heakskiidu 2006. aasta 18. jaanuaril toimunud valimiskogul- mille moodustasid Tartu Tervishoiu Kõrgkooli nõunike kogu ja nõukogu liikmed.

* Haridus- ja teadusminister kinnitas valimiskogu otsuse ning Anneli Kannuse viis aastat kestev ametiaeg algas käesoleva aasta 1. juulil.

* Enne seda töötas Anneli Kannus Tartu Tervishoiu Kõrgkooli (endise nimega Tartu Meditsiinikooli) direktorina aastatel 2000-2006 ning õpetajana aastatel 1991-2000.

<em>Allikas: Tartu Tervishoiu Kõrgkool</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.