EudraPharm - Euroopa Liidu uus ravimite andmebaas

6. detsembril 2006 tutvustas Euroopa Ravimiamet (The European
Medicines Agency - EMEA) uut andmebaasi- mis sisaldab
informatsiooni müügiloaga ravimite kohta Euroopa Liidus.

EudraPharm’i nimeline andmebaasi lõplik väljatöötamine on pikaajaline projekt- mille tulemusena edastatakse elanikkonnale kaasajastatud informatsiooni kõikide Euroopa Liidus kättesaadavate ravimite kohta- sealhulgas ka veterinaarravimite kohta. Andmebaasi saab kasutada aadressilt <a href="http://www.eudrapharm.eu/">www.eudrapharm.eu</a>.

Praegu on Eudrapharm’ist võimalik saada infot ravimite kohta- millele pärast Euroopa Ravimiameti poolset hindamist on väljastanud müügiloa Euroopa Komisjon. Peamiselt on tegu innovatiivsete ravimitega- mis on mõeldud näiteks erinevat liiki vähkkasvajate- AIDS/HIV- diabeedi- neurodegeneratiivsete haiguste ja harva esinevate haiguste raviks. Kõik need nn “tsentraalselt registreeritud ravimid” on saanud müügiloa kasutamiseks kõigis 25 EL liikmesriigis ning lisaks ka Islandil- Liechtensteinis ja Norras.

Andmebaasist saab otsida ravimiinfot ravimpreparaadi nimetuse- toimeaine- ATC koodi ja müügiloahoidja järgi- andmebaas sisaldab ravimite toote omaduste kokkuvõtteid- patsiendi infolehti ja pakendi kirjeldusi. Hetkel on andmebaas ainult inglise keelne- kuid edaspidi hakkab seal sisalduv info olema kõikides EL ametlikes keeltes- samuti paranevad otsinguvõimalused. EMEA teeb koostööd kõikide EL liikmesriikide ravimiametitega ja Euroopa Komisjon loodab pikemas perspektiivis lisada andmebaasi ka kõik rahvuslike protseduuridega registreeritud ravimid. EudraPharm’is olevat informatsiooni uuendatakse iga nädal. EudraPharm loodi vastavalt Euroopa Komisjoni määruse nr. 726/2004 (EC) artiklile 57- 1(1)

<br /><br /> Täiendavat informatsiooni saate küsida Ravimiametist e-posti aadressil<script type="text/javascript"> //<![CDATA[ aw_proteml("sam"-"sam.ee"); //]]></script><a href="mailto:sam@sam.ee">sam@sam.ee</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.