Tallinn kavatseb luua terviseedendaja ametikohad

8. detsember 2006

Tallinna Tervisenõukogu järjekordselt koosolekul kavandati linnaosavalitsuste esindajatega võimalusi linlase terviseteadlikkuse tõstmiseks ning otsustati edaspidi luua linnaosades terviseedendaja ametikohad.<br /><br /> Seminari vormis toimunud koosolekul andis Tallinna Spordi- ja Noorsooameti juhataja Jaak Raie ülevaate Tallinnas tänavu korraldatud tervisespordialastest üritustest ning spordiarst Rein Jalak tutvustas tervisespordi võimalikke tagajärgi- näidates ära- et ka terviseprogrammis osaleja ei oska hinnata oma terviseriske ning terviseõpetuse laiendamine on vajalik.

Tervisenõukogu juhtiv abilinnpea Merike Martinson kinnitab- et inimese tervis sõltub eeskätt tema enda ellusuhtumisest ja terviseteadlikkusest. “Terviseõpetus on paraku puudulik- sest ainuüksi teadmine- et tervise tagab õige toitumine ja tervisesport- ei piisa-” ütles Martinson. “Seetõttu kavatsemegi praegu koostatavasse Tallinna rahvastiku tervise arengukavasse sisse<br /> kirjutada terviseteadlikkuse laiendamise vajaduse ning luua linnaosades vastavad ametikohad spetsialistidele- kes hakkavad jälgima tervisearendust ja terviseteadlikkuse tõstmist konkreetsete tegevuste kaudu-” lisas abilinnapea.

Järgmisel aastal on linn esmakordselt eraldanud pool miljonit krooni tervisepäevade ja koolituse läbiviimiseks.<br /><br /><br /><br /> Tallinna pressiteenistus<br /><a href="mailto:Tallinnapressiteenistus@tallinnlv.ee">Tallinnapressiteenistus@tallinnlv.ee</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.