Abiminister Laasik: joomarluse vastu võitlemine riigi prioriteediks

11.12.2006

Sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasik tutvustas eile Eesti Naiste Ühenduste konverentsil Keskerakonna alkoholipoliitika põhimõtteid- mis näeb muuhulgas ette üleriigilise öise ning õhtuse alkoholimüügi keelu kehtestamist.

„Eestis on alkoholism ja joomarlus saavutanud sellise ulatuse -et nende vastu tegutsemine tuleb seada riigi prioriteediks-” ütles Laasik. „Eriti teeb muret alkoholi liigtarvitamine ja joomarlus meeste ning noorte hulgas. Võib näitena tuua- et ajavahemikus 1995-2003 kasvas alkoholi tarvitamine 15-16 aastaste poiste seas kolm korda ja samaealiste tüdrukute seas kuus korda.”

Laasiku sõnul tuleb alkoholismi vastu võidelda mitte üksike meetmetega vaid kõikehõlmava programmiga. „Alkoholireklaam tuleb keelustada nii televisioonis kui välireklaamis-” ütles Laasik.

”Peame tõstma alkoholiaktsiisi ja eelkõige alkopopside-siidrite ning longerote osas. Noori ei tohi õhutada alkoholi tarvitama läbi tarbijamängude.”

Laasik ütles- et samaaegselt peab toimuma noorukite ja lastevanemate osas töö väärtushinnangute muutmiseks. „Noorel peab olema selge- et lõbus ja "cool" saab olla ka kainena-” märkis ta. „Samuti peab riik ja kohalikud omavalitsused looma noortele alternatiivseid huvi-ja sporditegemise võimalusi.”

 

Toomas Raag<br /><a href="mailto:Toomas.Raag@riigikogu.ee">Toomas.Raag@riigikogu.ee</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.