Tallinn kavatseb lapsed visiiditasust täielikult vabastada

12. detsember 2006

Tallinn on oma järgmise aasta eelarvesse planeerinud kuus miljonit krooni laste eriarsti visiiditasust vabastamiseks. Tänavu oli see summa kolm miljonit ja sellega kaeti visiiditasu osaline kompenseerimine esmasvisiidi kohta 25 krooni ulatuses.

Ravikindlustuse seaduse alusel on ambulatoorse eriarstiabi osutamisel üldarstiabi osutaja või eriarstiabi osutaja saatekirja alusel eriarstiabi osutajal õigus nõuda kindlustatud isikult visiiditasu maksmist. Sama seaduse kohaselt on ambulatoorse eriarstiabi visiiditasu piirmäär 50 krooni. Eriarstliku abi saamiseks pöörduvad lapsed ei ole senini raviasutuste vastutuleku tõttu pidanud visiiditasu maksma.

Kompenseerimaks eriarstiabiteenust osutavatele raviasutustele (SA Tallinna Lastehaigla- AS Ida- Tallinna Keskhaigla- AS Lääne- Tallinna Keskhaigla ja Lasnamäe Tervisekeskus AS) saamatajäänud tulu- tasub linn 2007. aastal neile linna eelarvelistest vahenditest 50 krooni esmasvisiidi tasu. Aasta jooksul tehakse laste poolt umbes 200 000 eriarstivisiiti.

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on laste visiiditasust vabastamiseks eraldatud linnapoolne toetus raviasutustele väga oluline . "Esmaseks arstiabi juurde pääsemiseks ei saa takistuseks olla 50 krooni suurune visiiditasu-" märkis Martinson.

 

Tallinna pressiteenistus<br /><a href="mailto:Tallinnapressiteenistus@tallinnlv.ee">Tallinnapressiteenistus@tallinnlv.ee</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.