Uus võimalus tubakasõltuvusest vabanemiseks

Pfizer Consumer Healthcare

PRESSITEADE<br /> 12.12.2006

<br /> 14. detsembril kell 14 tutvustatakse Tallinnas Narva kohvikus uut võimalust suitsetamisest loobumiseks. Tegu on mitmel pool Euroopas edukalt rakendatud näidustusega RTS (<em>reduction to stop</em>) mis eesti keelde tõlgituna kannab nime järk-järguline vähendamine suitsetamisest loobumiseni.

Tegemist on ka Eestis registreeritud näidustusega- mis pakub alternatiivi suitsetamisest päevapealt loobumisele. Kui üldlevinult peetakse loomulikuks loobuda suitsetamisest päevapealt- siis tutvustatav näidustus pakub võimalust vähendada suitsetamist järkjärguliselt ja loobuda sellest lõpuks täielikult. Keskmine loobumisprotsess kestab umbes 6 kuud.

Vähendamisel loobumiseni koostab loobuja või koostatakse loobujale ajagraafik- milles loobuja fikseerib enese jaoks päeva täpsusega tarbitava tubakakoguse vähendamise tempo. Võõrutusnähtude tekkimisel või füüsiliste ja psühholoogiliste takistuste tekkimisel asendatakse sigaretid Nicorette FreshMint Gum (nikotiin) ravimnärimiskummiga.

"Ilmselt on igaühel mõni tuttav- kes on päevapealt püüdnud suitsetamisest loobuda ja on suutnud sigarettidega nädalaid või kuid hakkama saada- kuid siis taas suitsetama hakanud. Ka mitmed uuringud kinnitavad- et päevapealt suudavad suitsetamisest loobuda vähem kui pooled suitsetajatest. Enam kui pooltele võiks seega abiks olla järkjärguline ja juhitud loobumisprotsess-” tutvustab järkjärgulise loobumise tagamaid Pfizer Consumer Healthcare filiaali juhataja Hanno Varblane.

Näidustust tutvustaval pressikonverentsil osalevad ka inimesed- kes alustavad järkjärgulise loobumise näidisprotsessi. Loobujad on eelnevalt nõustatud suitsetamisest loobumise nõustamiskabinettide spetsialistide poolt ja oma loobumisprotsessi planeerimiseks kasutavad nad spetsiaalset loobumiskalendrit.

Tähelepanu  tuleb pöörata sellele- et Nicorette Freshmint Gumi (nikotiin) puhul on tegemist käsimüügiravimiga ja enne tarvitamist tuleb lugeda pakendis olevat infolehte  ning vajadusel küsida nõu arstilt või apteekrilt.

 

Lisainfo:

Hanno Varblane<br /> Pfizer Consumer Healthcare<br /> Eesti filiaali juhataja<br /> 6112 439

 

Koostas:

Rain Veetõusme<br /> OÜ In Nomine

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.