Reformierakond seisab elukestva spordi eest

13.12.2006

Reformierakond avalikustas täna märtsivalimiste programmiteesid spordipoliitikast. Erakond soovib- et spordipoliitika looks harrastus- ja tervisespordi edendamise kaudu kõigile Eestimaa inimestele eeldused täisväärtuslikuks- tervislikuks ja pikaks eluks.

Erilist tähelepanu soovib erakond pöörata sportimis- ja kehakultuuriharjumuste kujundamisele noores eas nii- et elluastujatel oleks tervisespordiga tegelemise loomulik vajadus- mis jääks saatma kogu eluks. "Koolisporti ning kehalist kasvatust tuleb muuhulgas tähtsustada kui riigikaitse olulist koostisosa-" sõnas kaitseminister Jürgen Ligi.

Reformierakond tahab arendada välja programmi lapseootel emade ja väikelaste tervisevõimlemise ja ujumise toetamiseks. Praegusele riiklikule programmile - „kõik 2.klassi lapsed ujuma”- - tahab erakond lisada ujumise korduskursused kõigile 6.klasside lastele.

Reformierakond soovib iga lapse kohta kehtestada 2000 kroonise aastase huviringiraha- mida saab muuhulgas kasutada noortespordi finantseerimiseks ja luua nii lapsevanemale valikuvabaduse oma lapse sportliku arengu tagamiseks. Lisaks tuleb parandada sportimistingimusi koolides ja suurendada treenerite väljaõpet.

"Jätkata tuleb programmiga- mille kohaselt peab igas maakonnakeskuses olema korralik staadion ja igas maakonnas korralik ujula-" lausus Reformierakonna aseesimees Urmas Paet. "Riik peab enam tähelepanu pöörama ka erivajadustega inimestele sportimisvõimaluste loomisele ning nende sportlikku tegevust toetama-" lisas ta.

Saavutusspordis on Reformierakonna hinnangul tänane toetussüsteem ennast õigustanud ja sellega tuleb jätkata- suurendades aasta aastalt tippsportlaste rahastamist- et nende treeningtingimused oleksid parimad ning osavõtt suurvõistlustest probleemivaba. Uudse mõttena tahab Reformierakond luua riikliku tugisüsteemi rahvusvaheliste spordi suurvõistluste- sealhulgas Euroopa- ja maailmameistrivõistluste ning maailma karikavõistluste etappide läbiviimise toetamiseks ning toetada nende korraldamist Eestis.

Reformierakond on varem avalikustanud teesid kokku kaheteistkümne eluvaldkonna kohta. Kõik valimisteesid leiab erakonna kodulehelt <a href="http://www.reform.ee/" target="_blank">http://www.reform.ee/</a>

<br /><br /> Lisainformatsioon:

Henri Arras<br /> RE pressinõunik<br /> Tel: 55 31 314<br /> E-post: <a href="mailto:henri@reform.ee">henri@reform.ee</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.