EAKL: uus tervishoiuteenuste hinnakiri ei taga töörahu

15. detsember 2006

<br /> Ametiühingute esindajad olid täna Haigekassa nõukogus vastu uue hinnakirja kinnitamisele- mis ei arvesta tervishoiutöötajate palgasoovi. Kui uue hinnakirja alusel ei ole võimalik palgakokkulepet 2007. aastaks sõlmida- siis tervishoiusektoris töörahu ei tule.

Valitsusele kinnitamiseks esitatud uus tervishoiuteenuste hinnakiri arvestab keskmiselt 17-protsendise palgatõusuga. See pole piisav- kuna võimaldaks kehtestada arstide miinimumtunnipalgaks vaid 80% taotletud 110 kroonist ning õdede tunnipalgaks 76% taotletud 60 kroonist.

“Ei ole mõtet peita jaanalinnu kombel pead liiva alla ja esitada valitsusele kinnitamiseks hinnakirja- mis ei taga töörahu-” ütles EAKLi esimees Harri Taliga. “Ja kui me ei nõustu töötama selle palga eest- mis neile uue hinnakirja ja eelarve järgi pakutakse- siis inimesed jäävad paraku ravita.”

Haigekassa nõukogu tänasel istungil hääletas uue hinnakirja poolt 9 nõukogu liiget- vastu oli 3 häält. Raviteenuste hinnakirja peab kinnitama Vabariigi Valitsus.

 

Lisainfo:

Harri Taliga<br /> EAKLi esimees<br /> 55 53 48 40<br /><a href="mailto:harri.taliga@eakl.ee">harri.taliga@eakl.ee</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.