ÜRO võttis vastu esimese 21. sajandi konventsiooni puuetega inimeste õiguste kohta

Eesti Patsientide Esindusühingu pressiteade

<br /> TALLINN - NEW YORK- 15. detsember 2006. ÜRO võttis 12. detsembril vastu konventsiooni puuetega inimeste õigustest- mida  ÜRO peasekretär Kofi Annan nimetas esimeseks 21. sajandi inimõiguste leppeks ja uue ajastu alguseks ligi 650 miljonile puuetega inimesele üle maailma.

Puuetega inimeste õiguste konventsioon (PIÕK) on esimene õiguslikult siduv lepe- mis kaitseb ja tutvustab puuetega isikute- kaasa arvatud psüühikahäirete ja vaimupuuetega isikute inimõigusi.

PIÕK koosneb 50 artiklist- milles käsitletakse puuetega isikute tsiviil-- poliitilisi- sotsiaal- ja kultuuriõigusi nii era- kui avalikus elus- samuti nende mittediskrimineerimist. Konventsiooni täitmise järelevalveks luuakse ÜRO juurde uus organ Puuetega Inimeste Õiguste Komitee ning liikmesriigid peavad esitama ÜRO-le aruandeid konventsiooni täitmise kohta vähemalt iga nelja aasta kohta. Eestile muutub konventsioon siduvaks peale ratifitseerimist.

Eesti Patsientide Esindusühing tervitab igati konventsiooni vastuvõtmist ning usub- et selle põhimõtete rakendamine aitab tõsta puuetega inimeste elukvaliteeti ning annab riikidele kindlad põhimõtted selle saavutamiseks.

<br /><br /> Info edastas:

Anne Veskimeister<br /> EPE infojuht<br /> 656 6429<br />

Lisainfo:

Pille Ilves<br /> EPE juhataja<br /> 655 6973<br /> 5135602<br />

Konventsiooni täisteksti saab lugeda interneti aadressil: <a href="http://www.un.org/esa/socdev/enable/rights/ahcfinalrepe.htm">http://www.un.org/esa/socdev/enable/rights/ahcfinalrepe.htm</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.