Tervishoiutöötajate avalik pöördumine Vabariigi Valitsuse poole

18.12.2006

Tervishoiutöötajad on jätkuvalt mures Eesti tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse pärast. Oleme korduvates avaldustes rõhutanud- et jätkates rahastamist senises mahus ei ole võimalik parandada ega säilitada praegust arstiabi kättesaadavuse taset. Peamiseks ravijärjekordade pikenemise põhjuseks on süvenev personalipuudus. Kui praegu ei võeta midagi ette arstide ja õdede lahkumise peatamiseks- peavad Eesti elanikud edaspidi leppima olukorraga- kus arsti juurde on järjest raskem pääseda.

Maikuus alanud tervishoiutöötajate palgaläbirääkimised katkesid oktoobri alguses riikliku lepitaja puudumise tõttu rohkem kui kaheks kuuks. Järgmise aasta riigieelarve on tänaseks vastu võetud- kinnitamata on aga Haigekassa eelarve ja tervishoiuteenuste loetelu- millest suurel määral sõltub tervishoiu käekäik järgmisel aastal.

Tervishoiutöötajate nõudmised on võimalik täita kehtestades tervishoiuteenustele kulupõhisel arvestusel põhinevad hinnad- mis sisaldavad personali töötasu vastavalt miinimumpalga nõudmistele. Järgnevatel aastatel tuleb suurendada tervishoiusektori tulubaasi nii- et tervishoiukulutuste osakaal SKP-st suureneks 3 aasta jooksul vähemalt 7%-ni.

Valmisolek tervishoiutöötajate üldstreigiks suureneb iga päevaga. Eriarstide- õdede ja hooldustöötajate tööseisak algab 17. jaanuaril ning vastavalt kokkuleppele liituvad sellega ka perearstid. Täna teatasid Tallinna perearstid Haigekassale oma lepingute peatamisest võimaliku streigi ajal.

Ootame Teilt tervishoiu rahastamist puudutavate otsuste tegemisel riigimehelikku suhtumist ja hoolimist Eesti elanikest ja nende tervisest.

<br /> 18. detsembril 2006

Eesti Arstide Liit<br /> Eesti Perearstide Selts<br /> Eesti Keskastme Tervishoiutöötajate Kutseliit<br /> Eesti Õdede Liit<br /> Eesti Tervishoiutöötajate Ametiühingute Liit<br /><br /><br /><br /> Lisainfo:

Katrin Rehemaa<br /> EAL<br /> tel 5135121<br /><a href="mailto:eal@arstideliit.ee">eal@arstideliit.ee</a>

Madis Tiik<br /> EPS<br /> tel 5109143

Inna Rahendi<br /> EKTK<br /> tel 5655321

Ester Pruuden<br /> EÕL<br /> tel 53414540

Piret Kruuser<br /> ETTAL<br /> tel 5290711

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.