Algab fotokonkurss „Minu Eesti”

Pressiteade

19.12.2006

<br /> Homme- 20. detsembril algab fotokonkurss Minu Eesti- mille tööde paremik valitakse portreteerima meie elu Eesti Inimarengu Aruandes 2006. Inimarengu Aruande annab välja Ühiskondliku Leppe Sihtasutus- fotokonkurss korraldatakse koostöös Canon Overall Eesti AS-ga.

Kuhu on Eesti jõudnud 15 iseseisvusaastaga? Kuidas eestlane ennast teiste Euroopa Liidu riikide rahvastega ja naabritega võrreldes tunneb? Mis on meil hästi- mis mitte nii hästi? Kas me oleme eluga rahul?

Vastused neile küsimustele annab järgmise aasta alguses ilmuv Eesti Inimarengu Aruanne 2006. Igal Eesti elanikul on nüüd võimalus anda oma panus Eesti ühe väärikama ja esinduslikuma raamatu valmimisse- osaledes fotokonkursil „Minu Eesti”.

Konkursi eesmärgiks on kutsuda inimesi üles mööduvale aastale tagasi vaatama ning leidma enda tehtud piltide hulgast just need- mis iseloomustavad kõige paremini praegust elu Eestimaal. Parimad fotod pääsevad illustreerima Eesti Inimarengu Aruannet 2006.

Fotokonkursil „Minu Eesti” võivad osaleda kõik- nii professionaalid kui amatöörfotograafid. Peaauhind on 5000 krooni ning iga kategooria võitja saab 1000 kroonise Canoni kinkekaardi firmalt Overall Eesti AS.

Fotosid saab konkursile esitada kuni 8. jaanuarini 2007.a. aadressil <a href="mailto:info@lepe.ee">info@lepe.ee</a> Igalt osalejalt oodatakse kuni 7 fotot- iga konkursi kategooria kohta 1. Töid hinnatakse 7 kategoorias: „elu on ilus”- „minu lähedased”- „eestlane suures maailmas”- „mis koolis toimub”- „tähtsad asjad”- „jõuka riigi rahvas” ja „ühesugused hoiavad kokku”.

Fotosid hindab žürii- kuhu kuulub nii tuntud sotsiolooge- fotograafe- kunstiteadlasi kui ajakirjanikke.

Konkursi võitjad kuulutatakse välja Eesti Inimarengu Aruande 2006 esitlusel veebruaris 2007.

Inimarengu aruandeid annavad ÜRO Arenguprogrammi (UNDP) toetusel välja paljud riigid kogu maailmas juba 1990. aastast saadik- sooviks  heita  pilk muutuvale maailmale läbi inimeste heaolu ja hakkamasaamise- peegeldada  tänase maailma kirevust ja valukohti. Eesti inimarengu aruandeid on koostatud alates aastast 1995- ilmunud on 9  aruannet. Vahepeal aruande väljaandmine katkes- nüüd on Ühiskondliku Leppe Sihtasutus selle traditsiooni taastanud.

Eesti Inimarengu Aruanne 2006 Eesti sotsioloogide koostatav rahvusvaheline väljaanne- mille eesmärgiks on analüüsida olulisi Eesti inimarengu probleeme- võrrelda Eesti arengut teiste riikidega ning hoida üleval diskussiooni ühiskonnale olulistel teemadel nagu tervishoid- haridus- eluga rahulolu- tööhõive- sallivus- kihistumine jne. Aruande üldiseks suunitluseks on inimarengut mõjutavate poliitikate kujundamine ja toetamine. Raamat- mille põhisisuks on elu ja hea käekäigu väärtustamine kõigil kontinentidel- on saanud üheks enamtsiteeritud arengudokumendiks maailmas.<br />  <br /> Lisainfot fotokonkursi tingimuste kohta leiab Ühiskondliku Leppe Sihtasutuse kodulehelt: <a href="http://www.lepe.ee/">www.lepe.ee</a><br />  <br /><br /> Eneli Vilismäe<br /> infojuht<br /> Ühiskondliku Leppe SA<br /> tel: 661 2800<br /> GSM: 521 7780<br /> e-mail: <a href="mailto:eneli.vilismae@lepe.ee">eneli.vilismae@lepe.ee</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.