Briti eksperdi arvates annab alternatiivmeditsiin vähipatsientidele asjatut lootust

Vähipatsiente tuleks kaitsta alatu ja küünilise ärakasutamise eest alternatiiv- ja täiendmeditsiini teatud harude poolt, arvab Londoni Imperial College’i ja Hammersmithi haigla professor Jonathan Waxman ajakirjas British Medical Journal.

Vähipatsiente tuleks kaitsta alatu ja küünilise ärakasutamise eest alternatiiv- ja täiendmeditsiini teatud harude poolt- arvab Londoni Imperial College’i ja Hammersmithi haigla professor Jonathan Waxman ajakirjas British Medical Journal. Artiklit refereeriti ka leheküljel Medical News Today.

Waxmani teada kasutavad kuni 80 protsenti vähipatsientidest alternatiivmeditsiini preparaate või jälgivad toitumissoovitusi- et oma tõve vastu abi saada. Väited alternatiivse ja komplementaarse meditsiini ravimeetodite efektiivsuse kohta on aga tema arvates sageli võltsid ning selliste toodete kasutamine võib sageli lükata edasi tavameditsiini raviga alustamise.

Näiteks - kuigi toitumine on vähi tekkimisega seotud - ei ole kasvaja avastamise järgselt ligi 60 uuringus ühegi dieediga suudetud haiguse lõpptulemust mõjutada.

Patsiendid kipuvad aga sageli alternatiivmeditsiinile lootma ning lootus on see- mida neile erinevalt arstidest pakutakse. Waxmani tähelepaneku kohaselt valitseb alternatiivmeditsiinis sageli ka suhtumine- et kui ravi ei aita- on ebaõnnestujaks just patsient. Tema on see- kes on alt vedanud oma ravitsejat ja petnud oma perekonda- kes on ravile pöördumist tihti julgustanud.

Alternatiivmeditsiini turuväärtust Suurbritannias on hinnatud 250 miljoni naelani ning aastaseks juurdekasvuks seitse protsenti. Miks nii paljud tooted patsientidele vabalt kättesaadavad on- tuleneb sellest- et need liigitatakse näiteks toidulisandite alla ja seetõttu ei allu nendega kaubitsemine nii rangetele reeglitele kui konventsionaalsete ravimite müük nõuab.

Waxman usub- et patsiente kui eriti haavatavat ja kergesti ärakasutatavat osa ühiskonnast tuleks kaitsta uute seaduste abil. Alternatiivmeditsiini ravimite klassifikatsioon tuleks üle vaadata ja sellega koos ka preparaatide müümise kord. Professor näeks hea meelega- et algatus seadusandluse täiustamiseks tuleks Euroopa Liidu poolt. <em>(Br Med J 2006; 333: 1129)</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.