Eesti kohtuarstid said kutsestandardid

19.12.2006

Eesti Kohtuarstlikule Ekspertiisibüroole (EKEB) kinnitati kutsestandardid- mille eesmärgiks on kindlustada asutus kvalifitseeritud tööjõuga- anda võimalus töötajate kvalifikatsiooni mõõtmiseks Euroopa Liidus ning neid motiveerida. Seni on EKEB-is puudunud arusaadav süsteem- kuidas viia töötajate kogemused-oskused vastavusse asutuse vajadustega ning ametiülesannete ja vastutusega.

Seetõttu asus EKEB 2005. aastal koostöös Kutsekvalifikatsiooni Sihtasutusega (Kutsekojaga) välja töötama kohtuarst-ekspertide kutsestandardeid. Kutsestandardi eesmärgiks on kindlustada asutus kvalifitseeritud tööjõuga- motiveerides töötajaid ning andes selguse- mil moel on võimalik liikuda ametiredelil ülespoole. Kutsestandardid- mille alusel eristatakse kutsetasemeid- näevad ette nõuded töökogemusele- enesetäiendamisele- rahvusvahelistes projektides osalemisele- erialaste artiklite publitseerimisele jm. 2006. aasta lõpuks on valminud nii kutsestandardid kui ka kutseomistamise kord ning Eesti Kohtuarstlik Ekspertiisibüroo on saanud kutset omistava organi õigused. Kutsekoda kinnitas<br /> kohtuarst-eksperdi kutsestandardid 12. juunil ning kutseomistamise korra 11. detsembril.

Kutset omistava organina moodustab EKEB 2007. aasta alguses kutsekomisjoni- kes hakkab vastu võtma taotlusi kohtuarst-ekspertidelt kutsetaseme omistamiseks. Kõrgem kvalifikatsioon tähendab muutust nii ametinimetuses kui ka kõrgemat töötasu. Kutsetaseme taotlemine on esialgu vabatahtlik- kuid asutus plaanib teha selget vahet palgasüsteemis selle alusel- kas töötajal on mingi kutsetase või mitte.

Kutsetase kehtib neli aastat- misjärel tuleks seda uuendada või edasi liikuda kõrgemale tasemele. Samuti uuendatakse ka kutsestandardit iga nelja aasta järel- et tagada nõuete ajakohasus ja adekvaatsus.

Täpsemalt saab kohtuarst-ekspertide kutsestandarditega tutvuda Kutsekoja kodulehel <a href="http://www.kutsekoda.ee/" target="_blank">http://www.kutsekoda.ee/</a>

Eesti Kohtuarstlik Ekspertiisibüroo (EKEB) on Justiitsministeeriumi hallatav ekspertiisiasutus- mille tegevuse põhieesmärk on kohtuarstlike- kohtukeemia- ja kohtubioloogiaekspertiiside tegemine. Ekspertiise ja uuringuid tehakse kohtueelse uurimise asutuste või kohtu ekspertiisimääruste alusel. EKEB-is töötab 14 kohtuarst-eksperti ja 6 kohtuarstiteaduse eriala arst-residenti.

<br /><br /><br /> Maia-Liisa Mürkel<br /> Eesti Kohtuarstliku Ekspertiisibüroo<br /> Personalijuht

Üllar Lanno<br /> Eesti Kohtuarstliku Ekspertiisibüroo<br /> Direktor<br /><a href="mailto:yllar.lanno@just.ee">yllar.lanno@just.ee</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.